Trešdiena, 2. oktobris
Skaidris, Ilma

Latvijas basketbolistes pārliecinoši apspēlē Senegālas izlasi

Latvijas basketbolistes ļoti pārliecinoši sākušas Pekinas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru Madridē (Spānija), pirmajā spēlē ar 94:34 apspēlējot Senegālu.

Senegālietes spēli sāka ar precīzu tālmetienu, taču latvietes atbildēja ar ātri izspēlētiem pretuzbrukumiem, žigli izvedot spēlētājas metienu pozīcijās, kā arī ar ļoti aktīvu cīņu aizsardzībā. Pretinieces spēlēja lēni, nespēja atbildēt uz Latvijas izlases ātrumu, kā arī daudz kļūdījās. Latvijas izlase guva 27 punktus pēc kārtas un izvirzījās vadībā ar 27:3. Tikai pusminūti pirms pirmās ceturtdaļas beigām senegālietēm beidzot izdevās gūt punktus.

Otrajā ceturtdaļā Latvijas basketbolistes spēlēja daudz brīvāk, laukumā tika laistas arī rezervistes. Šīs spēles uzvrētājs kļuva skaidrs jau pirmajās minūtēs, tādēļ otrais puslaiks latvietēm bija kā treniņspēle pirms gaidāmajām tālākām cīņām.

Spēles otrajā pusē ritēja mierīga cīņa, latvietes pārliecinoši dominēja visos spēles komponentos un izcīnīja pārliecinošu uzvaru.

Latvijas izlases rindās labākā ar gūtajiem 19 punktiem bija Anete Jēkabsone-Žogota, bet Gunta Baško guva 17 punktus. Pie punktiem tika 11 no 12 spēlētājām.

Nākamo, taču ļoti svarīgo spēli Latvijas izlase aizvadīs trešdien, kad pulksten 15.45 tiksies ar Japānu.