Ceturtdiena, 3. oktobris
Ilizana, Elza

Latvijas basketbolistes saspringtā cīņā pieveic Japānu

Latvijas basktbolistes trešdien izcīnīja svarīgu uzvaru Pekinas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra spēlē, saspringtā cīņā ar 83:69 pieveicot Japānu. Visticamāk, ka Latvijas izlasei izšķirošajā spēlē par ceļazīmi uz Pekinu būs jātiekas ar Angolas basketbolistēm.

= Jansone: Ārprāts! Domāju, ka neizturēsim

= Tāre: Paldies dievam, ka man spēle aizgāja

= Zvirgzdiņš: Svarīgi bija izturēt līdz galam

Rezultatīvākā spēlētāja Latvijas izlasē bija Ieva Tāre, kura guva 25 punktus. Anete Jēkabsone-Žogota guva 18 punktus, Liene Jansone - 16, bet Ieva Kubliņa - 15 punktus.

Spēle sākās līdzīgā un rezultatīvā cīņā. Japānietes izvirzījās vadībā un tikai ceturtdaļas beigās pēc Anetes Jēkabsones-Žogotas precīzā tālmetiena Latvijai izdevās atgūt vadību (18:17). Otrajā ceturtdaļā ritēja līdzīga spēle - japānietes bija ātras, bet Latvijas basketbolistes pieļāva vairākas paviršības, kā arī zaudēja cīņās par atlēkušajām bumbām. Tomēr puslaika galotnē izdevās neliels atrāviens un atpūtā varēja doties ar četru punktu pārsvaru (41:37).

Taču trešajā ceturtdaļā rezultāts kļuva par labu japānietēm, kuras ļoti labi nospēlēja zem groziem un sekmīgi izpildīja metienus. Latvijas basketbolistes nespēja apturēt pretinieces, diezgan daudz kļūdījās un pirms pēdējās ceturtdaļas bija iedzinējos ar 58:61.

Pēdējā ceturtdaļā Latvijas spēlētājām beidzot izdevās iespēlēties un salauzt pretinieču spēli, spilgti nospēlējot mača galotnē. Lieliska izšķirošos brīžos bija Ieva Tāre, kura ar precīzu tālmetienu pēdējā sekundē pielika punktu spēlei.