Pirmdiena, 30. septembris
Menarda, Elma, Elna

Latvijas basketbolistes uzvar Serbiju un iekļūst Eiropas čempionāta finālturnīrā

Latvijas dāmu basketbola valstsvienība kvalificējusies 2011.gada Eiropas čempionāta finālturnīram. Izšķirošajā kvalifikācijas B grupas pēdējās kārtas spēlē svētdien Arēnā Rīgā mājinieces ar 80:55 (27:26) pārspēja Serbijas izlasi un noslēguma tabulā ierindojās otrajā vietā.

Dikeulaks: Latvijai jābūt lepnai ar šīm meitenēm

Trim komandām – Izraēlai, Latvijai un Serbija – bija pa četrām uzvarām sešās spēlēs, taču, ņemot vērā savstarpējo spēļu iznākumus, mazliet labāki papildrādītāji bija izraēlietēm un latvietēm.

Laukuma saimnieču rindās spēli sāka Kārkliņa, Baško, Niedola, Kubliņa un Tamane. Cīņas augstā likme abām komandām lika nervozēt, un mačā sākumā daudzo kļūdu un neprecīzu metienu dēļ rezultāts auga ļoti lēni. Pirmās ceturtdaļas vidū pēc trim Tamanes precīziem metieniem mājinieces panāca 14:8. Taču sekoja neprecizitāšu virkne, un serbietes panāca izlīdzinājumu.

Otrajā ceturtdaļā aina daudz nemainījās, un rezultāta starpība tikai vienreiz uz īsu brīdi pārsniedza viena groza tiesu (27:23 mājinieču labā). Pirmajā puslaikā Latvijas basketbolistes pieļāva 12 kļūdas.

Otrā puslaika sākumā pie Latvijas komandas beidzot atgriezās precizitāte. Trešās ceturtdaļas vidū pēc Niedolas un vēlāk arī Baško un Kubliņas tālmetieniem laukuma saimnieces panāca tobrīd lielāko pārsvaru spēlē – 44:31. 10 minūšu posmu latvietēm izdevās pabeigt ar vēl vienu spurtu 6:0 un divkāršot līdz tam gūto punktu skaitu – 54:37.

Ar pieciem punktiem pēc kārtas ceturtās ceturtdaļas sākumā Serbijas basketbolistes norādīja, ka mājiniecēm vēl par agru svinēt nokļūšanu finālturnīrā. Latvijas izlase nekavējoties uzlaboja spēli aizsardzībā, īso pretinieču ofensīvu pārtrauca un pēc Baško precīzā tālmetiena un trim soda metieniem izšķīra spēles likteni (66:47).

Rezultatīvākās grieķu spēciālista Georga Dikeulaka trenētās Latvijas valstsvienības rindās bija Gunta Baško (22 punkti) un Elīna Babkina (18 p.).

2011.gada Eiropas čempionāta finālturnīrs norisināsies no 18.jūnija līdz 3.jūlijam Polijas pilsētās Bidgoščā, Katovicē un Lodzā. Latvijas dāmu valstsvienība finālturnīros spēlēs ceturto reizi pēc kārtas.

B grupas otrajā spēlē Izraēlas izlase ar 79:72 (44:38) uzvarēja Rumāniju.