Rīgā +4 °C
Otrdiena, 1. oktobris
Lāsma, Zanda, Zandis

Latvijas U-18 basketbolistes dramatiskā cīņā pieveic Beļģiju

Otro uzvaru Eiropas U-18 čempionātā basketbolā meitenēm dramatiskā spēlē izcīnījušas Latvijas jaunās basketbolistes, kuras, mača gaitā atspēlējot 17 punktu deficītu, ar 64:61 pārspēja Beļģijas vienaudzes.Latvijas izlase jau spēles sākumā ieguva ievērojamu pārsvaru (11:2), taču drīz pēc tam iestrēga komandas uzbrukums un beļģietes izlīdzināja rezultātu (13:13).

Otrajā ceturtdaļā turpinājās līdzvērtīga cīņa, bet neilgi pirms puslaika pārtaukuma Beļģijas komanda veica nelielu izrāvienu, panākot 29:22.Trešajā ceturtdaļā pretiniecēm izdevās iegūt pat 17 punktu pārsvaru (48:31), taču tad Latvijas izlases jaunās basketbolistes guva 16 punktus pēc kārtas, samazinot rezultāta starpību līdz minimumam (47:48). Drīz vien mūsu komanda izvirzījās vadībā un ieguva piecu punktu pārsvaru (60:55). Beļģietēm pēdējā minūtē izdevās pietuvoties līdz metiena attālumam, taču pēdējo sekunžu tālmetiens nebija precīzs - 64:61.Latvijas izlases sastāvā Sabīne Niedola guva 17 punktus, izcīnīja 10 atlēkušās bumbas un atdeva 6 rezultatīvas piespēles, bet Kristīne Vītola izcēlās ar 15 punktiem un 15 atlēkušajām bumbām.Apagšgrupas pēdējā spēlē mūsu komandai jācīnās ar Spānijas vienaudzēm.Jau ziņots, ka grupu turnīra pirmajā kārtā Latvijas U-18 izlases basketbolistes ar 84:50 sagrāva Turcijas vienaudzes. B grupas otrajā pirmās kārtas spēlē Spānija ar 77:49 sakāva Beļģiju.