Otrdiena, 1. oktobris
Lāsma, Zanda, Zandis

papildināta - Favorīti svin uzvaras Latvijas basketbola līgas spēlēs

Liepājas lauvas ar 75:78 (27:36) savā laukumā dramatiskā cīņā zaudēja BK Ventspils basketbolistiem, ASK/Buki ar 79:88 (43:41) piekāpās Barons/LMT komandai, bet Ķeizarmežs atzina ASK Rīga pārākumu 76:82 (46:50). BK Ventspils līdz ar uzvaru Liepājā nodrošināja pirmo vietu LBL regulārās sezonas noslēguma tabulā.

Liepājā līdzīga spēle ritēja līdz pirmā puslaika beigām, kad viesiem izdevās iekrāt deviņu punktu starpību. Trešās ceturtdaļas vidū Ventspils basketbolistu pārsvars sasniedza 14 punktus (54:40), taču dažu minūšu laikā liepājnieki nospēlēja 15:0 un atjaunoja intrigu.

Niecīgs ventspilnieku pārsvars saglabājās līdz pat galotnei, kad, jau spēlējot bez piecas piezīmes nopelnījušajiem līderiem Jurēvičus, Zaķa un Vairoga, LBL čempionāta līderi tomēr nosargāja minimālu uzvaru. Sekundi līdz beigām divus soda metienus realizēja Mārtiņš Berķis.

BK Ventspils labā Bernards Kings guva 17, Akselis Vairogs 15 un Vorens Kārters 14 punktus. Liepājnieku rindās rezultatīvākie bija Raimonds Vaikulis (18) un Jevgeņijs Kosuškins (16).

Spēli Gulbenē viesi sāka ar 7:0 spurtu un veica arī atrāvienu 35:25 otrās ceturtdaļas vidū. Taču abos gadījumos mājinieki rezultātu izlīdzināja, bet puslaika beigās arī izvirzījās vadībā.

Trešā ceturtdaļa ritēja punkts punktā, un tikai perioda beigās rīdzinieki panāca 68:61. Šis izrādījās izšķirošais brīdis spēlēs - apmēram šāda starpība arī saglabājās līdz spēles beigām.

Barons/LMT labā Kaspars Bērziņš guva 23 punktus (arī 10 atl.bumbas), bet Mārtiņš Kravčenko un Daiņus Adomaitis pa 16 punktiem. ASK Buki labā Agris Kazāks guva 21 un Salvis Mētra 18 punktus.

Saulkrastos ASK Rīga ātri ieguva 10 punktu pārsvaru, ko pirmā puslaika beigās Ķeizarmeža basketbolisti tikpat kā likvidēja (48:50). Pēc lielā pārtraukuma rīdzinieki lēnām starpību audzēja, un, lai arī beigās laukuma saimnieki starpību samazināja, saspringta spēles galotne izpalika.

ASK Rīga labā Uvis Helmanis guva 24 un Aigars Vītols 15 punktus. Laukuma saimnieku rindās ar 18 gūtiem punktiem izcēlās Artūrs Strēlnieks.