Rīgā +5 °C
Otrdiena, 1. oktobris
Lāsma, Zanda, Zandis

papildināta - VEF Rīga basketbolisti piedzīvo trešo zaudējumu VTB līgā

VEF Rīga basketbolisti VTB Vienotās līgas A grupas trešās kārtas spēlē trešdien ar 76:86 (38:44) piekāpās Donetsk komandai no Ukrainas. Rīdziniekiem šī bija trešā neveiksme aizvadītajās trijās spēlēs.Nākamo spēli vefieši aizvadīs 5.decembrī Kazaņā pret Unics.Pirmajā puslaikā pārmaiņus vadībā atradās te viena, te otra komanda.

Vefiešiem galvenais vilcējs uzbrukumā bija Renfro, kurš 20 minūtēs savāca 17 punktus. Savukārt Ramūna Butauta trenētie viesi, kuru rindās tik izteikta līdera nebija, prasmīgi izmantoja daudzās rīdzinieku kļūdas un pārāk bieži nopelnītās piezīmes, puslaika pašā izskaņā panākot tobrīd lielāko pārsvaru +6.Otrā puslaika pirmajās piecarpus minūtēs VEF Rīga nespēja gūt ne punkta, un Donetsk pārsvars pieauga līdz 14 punktiem. Turklāt pašā sākumā otro nesportisko piezīmi nopelnīja Artūrs Štālbergs, un viņam spēle līdz ar to bija beigusies. Tomēr vefieši spēja atgūties no šī nokdauna un līdz ceturtdaļas beigām pietuvojās līdz 51:57.Sešas minūtes līdz pamatlaika beigām Donetsk pārsvars bija vairs tikai trīs punkti (62:65), turklāt piekto piezīmi jau bija nopelnījis viens no viesu līderiem Māršs. Taču tad Doņeckas komandas galvenā vilcējspēka lomu uzņēmās Drozdovs, ar vairākiem precīziem trīspunktniekiem atjaunojot pārsvaru.Brīžam VEF izdevās starpību samazināt līdz cerīgiem 3 – 4 punktiem, taču kārtējās kļūdas un neprecīzie soda metieni laupīja viņiem izredzes uz uzvaru.

Otrajā A grupas spēlē trešdien divu Krievijas klubu divcīņā Kazaņas Unics ar 82:69 uzvarēja Himki vienību, izcīnot trešo panākumu turnīrā.

Pēc divu apļu turnīra katras grupas divas labākās vienības iekļūs Final Four turnīrā, kas paredzēts 20.un 21.janvārī.

(papildināta ar Unics - Himki spēles rezultātu)