Trešdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

Pašreizējie NBA čempioni Maiami Heat trešo gadu pēc kārtas spēlēs finālā

NBA pašreizējā čempionvienība Maiami_ Heat pēc uzvaras Austrumu konferences finālsērijas izšķirošajā, septītajā, spēlē atkārtoti sasniegusi finālu. Aizvadītajā spēlē Heat_ ar 99:76 savā laukumā pārspēja Indianas Pacers, ar 4:3 triumfējot smagā sērijā.

Maiami spēles sākumā nonāca iedzinējos, taču jau līdz pirmā puslaika beigām ieguva 15 punktu pārsvaru (52:37). Mača turpinājumā laukumā pilnībā dominēja mājinieki un uzvarēja ar 99:76. Lebrons Džeimss Heat labā guva 32 punktus un izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas, bet 21+9 pievienoja otrs komandas līderis Dveins Veids. Indianai ar 18 gūtiem punktiem atzīmējās centrs Rojs Hiberts.

Sērijas gaitā nevienai no komandām neizdevās iegūt vairāk kā vienas uzvaras atrāvienu, taču Heat ne reizi nenonāca iedzinējos. Finālā Maiami basketbolisti tiksies ar spēcīgo Sanantonio Spurs komandu, kas Rietumu konferences finālsērijā neatstāja nekādus variantus Memfisas Grizzlies - 4:0. Finālsērija ceturtdien sāksies Maiami. Regulārajā sezonā abās tikšanās reizēs pārāki izrādījās Heat.

Maiami finālā spēlēs trešo sezonu pēc kārtas, bet Spurs tajā iekļuvuši pēc sešu sezonu pārtraukuma. Interesanti, ka Sanantonio basketbolisti uzvarējuši visās četrās finālsērijās, kurām komanda kvalificējusies iepriekš (1999, 2003, 2005, 2007).