Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

U-20 izlases trenere: Pietrūka spēka, bet neesam "saplīsušas"

Latvijas U-20 sieviešu izlases galvenā trenere Daiga Jansone pēc zaudējuma Eiropas čempionāta spēlē Francijai (62:75) pauda gandarījumu par spēles kvalitāti trijās pirmajās ceturtdaļās, taču atzīst, ka pēdējām desmit minūtēm pietrūcis spēka. "Spēles pirmajā puslaikā izdevās pārsteigt pretinieces. Aizsardzībā sedzām zonu, uzbrukām savādāk nekā pirmajos mačos.

Spēlējām ar ļoti garu sastāvu - vienlaikus laukumā bija Rozenberga, Niedola, Vītola un Šurkusa. Tas nostrādāja un pirmo puslaiku uzvarējām ar 45:40, bet pēc trešās ceturtdaļas vēl bija 57:58. Diemžēl pēdējām desmit minūtēm spēka pietrūka," D.Jansoni citē portāls basket.lv."Mums, treneriem, nav neviena pārmetuma Ditai (Rozenbergai). Viņa spēlēja ļoti aktīvi, cīnījās, bieži tika pie iespējām mest sodus, bet pati par to bija nelaimīga, jo nevarēja trāpīt. Pieredzes trūkums, uztraukums, bet pamatā problēmas ar metienu tehniku, kas savulaik radušās savainojuma dēļ. Tā palikām bez vairākiem svarīgiem punktiem, un francūzietes to uzreiz izmantoja, lai panāktu izšķirošo pārsvaru," komentēja D.Jansone.Par spīti zaudējumam, komanda tomēr nav "salūzusi": "Esam saglabājuši cīņas garu un neatkāpjos no saviem vārdiem: otrajā posmā kādu pretinieku pārsteigsim. Mēģināsim to izdarīt otrdien ar nīderlandietēm. Pārbaudes spēlē Rīgā viņas apspēlēja mūsu aizsardzību "cilvēks-cilvēku", bet neko nevarēja izdarīt pret zonu, ko apzināti izmantojām maz. Tagad noderēs - paskatīsimies, vai viņas būs sagatavojušās labāk."Otrdien plkst.17 pēc Latvijas laika Latvijas komanda spēlēs ar Nīderlandes izlasi, bet trešdien otrā posma pēdējā cīņā pārspēs Itālijas izlasi.