Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

VEF Rīga VTB Vienotās līgas spēlē piekāpjas Žalgiris basketbolistiem

VEF Rīga basketbolisti VTB Vienotās līgas spēlē ceturtdien Arēnā Rīga ar 74:79 (45:49) zaudēja Kauņas Žalgiris komandai. Aizvadītajās astoņās spēlēs rīdzinieki izcīnījuši trīs uzvaras, B grupas turnīra tabulā ieņem piekto vietu un jau zaudējuši cerības iekļūt finālturnīrā.

Kurtinaitis: spēlē, ko varējām uzvarēt, zaudējām jau pirms spēles

Spēles sākumā mājinieki ļoti bieži veiksmi meklēja tālmetienos, taču visai nesekmīgi. Tiesa, sākotnēji arī ULEB Eirolīgā spēlējošais Žalgiris uzbrukumā nespīdēja, un rezultāts pirmajā ceturtdaļā kādu brīdi auga līdzīgi. Pirmās ceturtdaļas beigās viesi, krietni precīzāk izpildot metienus, panāca pirmo vērā ņemamo pārsvaru (24:15).

Otrajā ceturtdaļā kādreizējā Žalgiris spēlētaja Rima Kurtinaiša trenētajiem rīdziniekiem starpību izdevās samazināt līdz četriem punktiem. Viesi sakārtoja spēli aizsardzībā un diezgan ātri atjaunoja plus desmit savā labā, taču līdz pārtraukumam rīdzinieki vēlreiz pievilka līdz četru punktu atstatumam.

Otrā puslaika pašā sākumā VEF Rīga panāca arī 47:49, bet viesi ātri atbildēja ar deviņiem punktiem pēc kārtas un ilgāku laiku saglabāja aptuveni 10 punktu pārsvaru.

Trešās ceturtdaļas beigas un ceturtās sākums atjaunoja intrigu cīņā – pēc Parahovska četriem punktiem pēc kārtas neizšķirts 69:69. Tomēr šajā brīdī Žalgiris vēlreiz aktivizējās aizsardzībā un vairāk nekā trīs minūtes atstāja laukuma saimniekus “sausā” – tiesa, arī paši uzbrukumā neko daudz neizveidoja.

Nervozās, brīžam haotiskās un neveiksmīgiem metieniem bagātās cīņas galotnē uzvaru Žalgiris komandai nodrošināja Počus divi precīzie soda metieni piecas sekundes līdz pamatlaika beigām.

VTB Vienotās līgas grupu turnīrā vefiešiem atlicis aizvadīt divas spēles izbraukumā – 10.februārī pret Mariupoles Azovmaš un 9.martā pret Maskavas apgbala Himki.

VTB Vienotā līga, B grupa

VEF Rīga – Kauņas Žalgiris 74:79 (20:30, 45:49, 65:69)
VEF Rīga: Jahovičs 2, Valters 6, Janičenoks 20, Hjūzs 12, Bērziņš 4, Keins 5, Bertāns 5, Parahovskis 20 (10 atl.)

B grupas tabula: Himki 6-1, Žalgiris 5-2, Azovmaš 4-3, Asseco Prokom 3-5, VEF Rīga 3-5, Kalev 0-6.