Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

VEF Rīga zaudē Himki basketbolistiem VTB Vienotās līgas spēlē

VTB Vienotās līgas spēlē VEF Rīga basketbolisti savā laukumā ar 75:81 (31:43) piekāpās Maskavas apgbala klubam Himki. Aizvadītajās piecās spēlēs rīdzinieki izcīnījuši divas uzvaras un B grupas turnīra tabulā ieņem ceturto vietu sešu komandu konkurencē.

Kurtinaitis: VEF Rīga ar katru spēli kļūst par labāku komandu

Cīņu ar septiņiem punktiem pēc kārtas iesāka ULEB Eirolīgas pieredzi ieguvušie viesi, kuri 5 – 8 punktu pārsvaru saglabāja gandrīz visa pirmā puslaika garumā. Brīžam rīdzinieki gluži sekmīgi tika galā ar meistarīgajiem pretiniekiem, taču pietrūka stabilitātes. Nonākuši lielākajos mīnusos (21:33), laukuma saimnieki atbildēja ar septiņiem punktiem pēc kārtas, tomēr pirmā puslaika beigas veiksmīgāk aizvadīja Himki komanda.

Otrā puslaika sākumā gandrīz četras minūtes VEF Rīga spēlētāji nespēja gūt ne punkta un ļāva viesiem starpību palielināt līdz 18 punktiem. Līdz trešās trešdaļas beigām mājinieki pusi no deficīta atspēlēja, tomēr īstu lūzumu cīņas gaitā tomēr nespēja panākt.

Veiksmīgas epizodes ar neprecizitātēm mijās arī mača pēdējā posmā. Pamatlaika beigās gan izdevās pievilkt līdz mīnus četri, tomēr nopietni apdraudēt Himki uzvaru rīdziniekiem nespēja.

Rezultatīvākais laukuma saimnieku sastāvā bija Kristaps Janičenoks, kurš guva 20 punktus.

Situācija B grupā: Žalgiris 3-0, Himki 3-1, Prokom 2-2, VEF Rīga 2-3, Azovmaš 1-2, Kalev 0-3.