Piektdiena, 27. septembris
Ilgonis, Ādolfs

VEF uzvar Kalev un saglabā izredzes uz play-off VTB līgā

VEF Rīga basketbolisti trešdien ar 103:89 savā laukumā pārspēja Tallinas Kalev komandu, tādējādi saglabājot izredzes kvalificēties izslēgšanas turnīram. Rīdziniekiem 21 punktu guva lietuviešu leģionārs Donāts Zavacks.

Kalev ar dažu punktu pārsvaru turējās vadībā, līdz pirmās ceturtdaļas vidū pēc Zavacka tālmetiena mājinieki izvirzījās vadībā ar 16:15. Arī atlikušajās minūtēs labāk darbojās VEF, nodrošinot +11 (30:19) pēc pirmajām 10 minūtēm. Turpinājumā Kalev aizsardzība atgādināja caurstaigājamu sētu, lai gan arī VEF ielaida veselus 40 punktus pirmajā puslaikā – 55:40.

Otrajā puslaikā turpinājās VEF dominance un Ramūns Butauts zināmu spēles laiku atvēlēja pat jaunajiem basketbolistiem Jānim Bērziņam un Dāvim Gekam. Rīdzinieki uzvarēja ar 103:89, tādējādi saglabājot izredzes uz play-off. Regulārā turnīra pēdējā spēle notiks 18.martā Kauņā ar Žalgiris. Visticamāk, šo spēli noteikti būs jāuzvar, ja vien Lietuvas grandi nepaklups pret kādu no tabulā zemāk esošajām komandām.

VTB vienotās līgas spēle:

VEF Rīga - Tallinas Kalev 103:89 (30:19, 25:21, 28:23, 20:26)

VEF Rīga: Zavacks 21+9AB, K. Bērziņš 18+7AB, Kavaļausks 14, Bertāns 12, Jahovičs 11, Beilijs 8, Miledžs 6, Valters 5, Keins 4+6AB, J.Bērziņš 2, Geks 2

Tallinas Kalev: Dorbeks 23, Uļjanko 19, Tome 17+10AB, Soks 11, Arbets 7, Sakss 6, Tamms 2, Šķēle 2, Nelsons 2

Ar lielām ambīcijām

Toms Skujiņš: Pasaules čempionāta trase priekš manis ir ļoti laba, jo ir pietiekami smaga.