Rīgā +5 °C
Pirmdiena, 30. septembris
Menarda, Elma, Elna

Ventspils basketbolistiem ceturtais zaudējums Eiropas kausa izcīņā

BK Ventspils basketbolisti piedzīvojuši ceturto zaudējumu ULEB Eiropas kausa izcīņas H grupas turnīrā. Otrdien savā laukumā ventspilnieki piekāpās Itālijas klubam Bjellas Lauretana 63:77 (28:42). Līdz ar to Latvijas čempioni saglabā vairs tikai ļoti teorētiskas izredzes kvalificēties turnīra otrajam posmam.

Spēli ventspilnieki iesāka jau tradicionāli smagnēji. Kliboja uzbrukuma organizācija, un pirmos punktus no spēles laukuma saimniekiem izdevās gūt tikai sestajā minūtē, kad viesi bija realizējuši jau trīs tālmetienus (6:12). Mirkli vēlāk notika Sanda Buškevica atgriešanās BK Ventspils rindās, un pēc vairāku rezervistu visai veiksmīgas iesaistīšanās spēlē mazliet pamodās gan uzbrukums, gan aizsardzība. Tiesa, ne tik ļoti, lai būtiski mainītu spēles gaitu. Problēmas “garajā galā” mājiniekiem solīja arī Petveja trīs piezīmes nepilnu 10 minūšu laikā.Otrās ceturtdaļas sākumā ventspilniekiem izdevās pietuvoties līdz cerīgam 19:22 rezultātam, taču Lauretana basketbolisti abildēja ar septiņiem punktiem pēc kārtas un atguva iniciatīvu spēlē, ko nostiprināja ar vēl diviem precīziem trīspunktniekiem – 24:40.Ļoti neveiksmīgs BK Ventspils basketbolistiem bija otrā puslaika sākums, pēc kura triju minūšu laikā deficīts pieauga līdz 21 punktam (30:51), un vairāk par 20 punktu liela starpība labu brīdi saglabājās arī cīņas turpinājumā.Ceturtajā ceturtdaļā uz nomierinājušosviesu komandas spēlētāju fona ventiņu aktivitāte nesa augļus, un pamazām starpību izdevās samazināt līdz 59:68. Taču divi minūtes pārtraukumi atsauca Lauretana basketbolistus cīņā, un galotnē viņu uzvara netika apdraudēta.Abu komandu pirmajā savstarpējā spēlē Itālijā mājinieki guva pārliecinošu uzvaru 85:62.Nākamo Eiropas kausa izcīņas spēli BK Ventspils aizvadīs 5.janvārī viesos pret Bambergas Brose Baskets komandu no Vācijas.