Svētdiena, 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris

VIDEO, FOTO: Porziņģim satriecoša pirmā ceturtdaļa, Knicks tiek pie 20. uzvaras sezonā

Otrdien 26 punktus NBA regulārā čempionāta mačā guva latviešu uzbrucējs Kristaps Porziņģis, palīdzot Ņujorkas Knicks basketbolistiem svinēt piekto uzvaru pēdējās sešās spēlēs - 120:114 savā laukumā ar Bostonas Celtics. Tādējādi Knicks vienu spēli pirms sezonas vidus līdzsvarojuši uzvaru-zaudējumu skaitu turnīra tabulā - pa 20.

Pirmos trīs Knicks punktus spēlē guva Porziņģis, realizējot soda metienu un pēc tam arī divpunktu metienu palēcienā. Lai gan vadībā esošā komanda nepārtraukti mainījās, ceturtdaļas izskaņā Knicks ieguva deviņu punktu pārsvaru (36:29), turklāt Porziņģis pirmajās 12 minūtēs jau bija guvis 16 punktus un realizējis trīs tālmetienus.

Arī otrās ceturtdaļas sākumā sekmīgāk spēlēja laukuma saimnieki, pārsvaram drīz sasniedzot divciparu skaitli, bet puslaiku Ņujorka noslēdz ar +10 savā labā (59:49). Latvietis tobrīd bija guvis jau 20 punktu. Tiesa, laukumu priekšlaicīgi nācās pamest mājinieku līderim Karmelo Entonijam, kurš piedzīvoja nepatīkamu kritienu.

Trešo ceturtdaļu gan labāk aizvadīja Bostona, sadeldējot pārsvaru un pietuvojoties jau līdz 81:83. Izšķirošajās 12 minūtēs viesi Celtics vairākkārt panāca neizšķirtu, vienubrīd pat izvirzoties vadībā, taču mača galotnē labāk nospēlēja Knicks, īpaši izceļoties Džerajam Grantam. Turklāt nepilnas trīs minūtes līdz mača beigām ar sešām piezīmēm laukumu pameta Porziņģis. Ņujorka uzvaru tomēr nosargāja, panākot bilanci 20-20 vienu spēli pirms sezonas vidus.

Porziņģis laukumā pavadīja 26 minūtes un 50 sekundes, ar 26 punktiem (2p 7/9, 3p 3/9, 1p 3/4), sešām atlēkušajām bumbām, diviem bloķētiem metieniem, divām rezultatīvām piespēlēm un divām pārtvertām bumbām esot produktīvākais Knicks rindās, vēl 24 punktus pievienoja Ārons Aflalo, bet 17 punktus nospēlētājās 17 minūtēs paspēja gūt Entonijs. Vēl 16 punkti un astoņas piespēles Grantam, bet pa 15 Robinam Lopesam un Derikam Viljamsam, kuram arī 10 atlēkušās.

Bostonai 34 punktus guva Aizija Tomass, bet 21 Džaei Kroudera rēķinā.

Ņujorka pēc panākuma ar 20 uzvarām 40 mačos pakāpusies uz 9.vietu Austrumu konferencē, apsteidzot tieši Bostonu (19-19). Nākošo spēli Knicks aizvadīs trešdien turpat Ņujorkā, kad viesosies pie Bruklinas Nets komandas, kas savā laukumā zaudējusi jau 10 mačos pēc kārtas.