Pirmdiena, 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija

Biolars/Jelgava volejbolisti CEV Izaicinājuma kausā debitē ar zaudējumu trīs setos

Latvijas vicečempioni volejbolā Biolars/Jelgava CEV Izaicinājuma kausa turnīra kvalifikācijas kārtas pirmajā spēlē trešdien izbraukumā ar rezultātu 0-3 (22:25, 20:25, 15:25) zaudēja spēcīgajam Krievijas klubam Ņižņijnovgorodas Guberņija.Pirmajos divos setos jelgavnieki pretiniekiem spēja izrādīt cienīgu pretestību, bet trešajā setā laukumā pilnībā dominēja mājinieki.

Zaudējums trīs setos Latvijas klubam atstāj vien teorētiskas izredzes pārvarēt šo sacensību posmu.Rolands Ozoliņš jelgavnieku labā guva 12 punktus, bet 11 punktus iekrāja Andrejs Baburovs.19.novembrī gaidāma dueļa atbildes spēle Jelgavā, bet uzvarētājs divu spēļu summā iekļūs sacensību 1/16 finālā, kur tiksies ar Bulgārijas kluba Gabrovo un Turcijas komandas Izmiras Arkas zaudētājiem. Šīs divas vienības savā starpā spēkojas CEV kausa izcīņas 1/16 finālā, zaudētājiem pārceļoties uz CEV Izaicinājuma kausu.Biolars/Jelgava Latvijas čempionātā uzvarēja 2012. un 2013.gadā, bet šogad pavasarī finālsērijā ar 1-3 piekāpās RTU/Robežsardze vienībai.Latvijas un Igaunijas apvienotā čempionāta - Schenker līgas - jaunās sezonas ievadā Biolars/Jelgava komanda tikusi pie deviņiem punktiem četrās spēlēs, kas pašlaik kopvērtējumā dod ceturto vietu.Tikmēr Guberņija iepriekšējā sezonā izcīnīja piekto vietu spēcīgajā Krievijas čempionātā. Iepriekšējā sezonā Guberņija sacentās līmeni augstākajā CEV kausā, kurā ieguva otro vietu, finālā vien zelta setā zaudējot Francijas vienībai Paris Volley.Aizvadītajā sezonā CEV Izaicinājuma kausā piedalījās 51 komanda, sacensībās triumfējot Turcijas vienībai Stambulas Fenerbahce Grundig.Iepriekšējo reizi CEV Izaicinājuma kausā Latvijas komandas sacentās 2008./2009.gada sezonā, kad Lāse-R/Rīga un Kuldīgas Elvi izstājās jau pirmajā kārtā.Tikmēr padomju laikos Latvijas komanda Radiotehniķis trīs reizes uzvarēja CEV Kausu ieguvēju kausā, kas tagad pazīstams kā CEV kauss.