"Lai ko kāds teiktu, es zinu, ka esmu tīrs," pēc Pekinā izcīnītās sestās zelta medaļas piektdien paziņoja Felpss.
Visas godalgas Felpss guvis, labojot pasaules rekordus, taču tas vēl jo vairāk mudinājis skeptiķus apšaubīt viņa rezultātu tīrību. Neuzticību ASV sportistiem veicināja savulaik slavenās vieglatlētes Merionas Džounsas krišana dopinga grēkā, kā arī pasaules rekordista 100 metru skriešanas sprintā Džastina Getlina un "Tour de France" riteņbraukšanas sacensību uzvarētāja Floida Lendisa saistība ar aizliegtu vielu lietošanu.
Lai atjaunotu uzticību sportam Amerikā, Felpss iekļāvās to sportistu skaitā, kuri piedalās īpašā antidopinga programmā "Ticības projekts". Tās dalībniekiem intensīvi veic asins un urīna dopinga analīzes papildus Starptautiskās Antidopinga aģentūras (WADA) testiem. "Ticības projekta" analīzēs nosaka arī hormonu un dažādu citu vielu koncentrāciju, kas noviržu gadījumā norādītu uz iespējamu dopinga lietošanu.
Felpss uzskata, ka, iesaistoties "Ticības projektā", ir izdarījis visu iespējamo, lai pierādītu sava ķermeņa tīrību no dopinga. "Cilvēki var domāt visu, ko vēlas, taču man ir pierādījumi, fakti un fakti," viņš teica.
Pašlaik veiksmīgākais atlēts atsevišķās olimpiskās spēlēs ir ASV peldētājs Marks Spics, kurš 1972.gadā Minhenē izcīnīja septiņas augstākā kaluma godalgas. Felpss par savu mērķi ir pasludinājis no Pekinas atgriezties ar astoņām zelta medaļām. Karjerā viņš jau ir ticis pie 12 olimpiskajām zelta godalgām, kas ir unikāls panākums sporta vēsturē.
Neatkarīgi no iepriekšējiem testiem Pekinā dopinga analīzes veic visiem finālsacensībās startējušajiem sportistiem, piektdien žurnālistiem teica Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) medicīnas dienesta vadītājs Arne Ljugkvists.