Trešdiena, 2. oktobris
Skaidris, Ilma

Grieķijas futbolisti atspēlējas un uzvar Nigēriju

2004.gada Eiropas čempioni Grieķijas futbolisti izcīnījuši pirmo uzvaru Pasaules kausa finālturnīros, Dienvidāfrikas Republikā ar 2:1 pārspējot Nigēriju. Nigērijas komanda spēli sāka pārliecinošāk, ar pacietīgu saspēli izveidojot vairākus bīstamus momentus. 16.minūtē pārsvaru izdevās pārvērst vārtu guvumā – Kalu Učes izpildītā piespēlētā bumba pēc soda sitiena neskāra nevienu no spēlētājiem un negaidīti ielidoja vārtos.

Nigērieši turpināja kontrolēt notikumus laukumā, taču visu izjauca Sani Kaitas nesavaldība spēles 33.minūtē. Strīdā par to, kam būs bumba, nigērietis mēģināja iespert grieķim Vasilim Torosidim, par ko saņēma sarkano kartīti, atstājot savu komandu mazākumā. Grieķi negaidīto dāvanu izmantoja, uzreiz pārņemot iniciatīvu un puslaika pirmspēdējā minūtē pārsvaru realizēja Dimitris Salpingidis. Viņa sitienu neveiksmīgi centās bloķēt Harun Lukmans, un vārtsargs Vinsents Enjama nepaspēja noreaģēt uz bumbas lidojuma virziena maiņu. Arī otrajā puslaikā Grieķijas komanda uzbruka vairāk. Vairākas reizes gandrīz neticamos veidos savu komandu no vārtu zaudējuma glāba Enjama. Pēc viena no šādiem momentiem nigērieši izveidoja ārkārtīgi bīstamu pretuzbrukumu. Jakubu Ajegbeni un Činedu Obasi izgāja divatā pret vienu aizsargu. Vārtsargs Aleksandrs Corvs aizsniedza bumbu pēc Ajegbeni sitiena, bet Obasi atlēkušo bumbu netrāpīja tukšos vārtos. Izšķiroša izrādījās 72.minūte, kad Enjama savā priekšā atsita bumbu pēc tāla Aleksandra Ciola sitiena un to vārtos ieraidīja Vasilis Torosidis.Grieķijas komandai pēc divām kārtām B grupā ir trīs punkti, bet nākamajā kārtā jātiekas ar grupas līderi Argentīnu (6 punkti). Otrajā B grupas spēlē Dienvidkoreja (3 punkti) spēlēs ar Nigēriju (0 punktu).

aa

Pasaules kausa izcīņa, B grupa

Grieķija – Nigērija 2:1 (1:1)

Vārti: Salpingidis (44.), Torosidis (71.) – Uče (16.).
Brīdinājumi: Ciolis, Sokratis, Samarass – Obasi.
Noraidījums: Kaita (Nigērija – 33.)
Statistika: Sitieni pa vārtiem (vārtos) – 27 (16) : 10 (6), pārkāpumi – 13:15, bumbas kontrole – 56% : 44%, aizmugures – 3:1, stūra sitieni – 11:3.

Grieķija: Corvs, Papadopuls, Vintra, Torosidis, Kirgjakoss, Papascopuls (Samarass 36.), Ciolis, Karagunis, Kacuranis, Salpingidis, Geks (Ninis 79.).
Nigērija: Enjama, Jobo, Taivo (Ešjejile 55. (Afolabi 77.)), Šitu, Odija, Uče, Kaita, Haruna, Etuhu, Jakubu, Odemvingje (Obasi 46.).
Tiesnesis: Oskars Ruiss (Kolumbija).
Skatītāji: 31 593