Pirmajam apgalvojumam jāpiekrīt par visiem 100 procentiem. Otrajam - tikai daļēji, jo atcerēsimies, ka pagājušā gada februārī tribīnes no pārpilnības nelūza jau olimpiskās kvalifikācijas spēlēs ar Ungāriju un Ukrainu. Salīdzinoši maz skatītāju atnāca arī aprīlī uz pārbaudes spēlēm ar Vāciju un Franciju. Tad jau aiz loga spīdēja spoža pavasara saulīte.
Kā vēl vienu iemeslu var nosaukt neadekvātās biļešu cenas (Ls 5 un 10) par spēlēm ar Dāniju, tomēr patiesībā nelaimes sakne meklējama dziļāk. Pasaulē klubu hokeja norisēm ir daudz lielāks pievilkšanas spēks. Pat tādā hokeju mīlošā zemē kā Somija pirms pāris gadiem pārbaudes spēlē ar Latviju Espo arēnā tribīnes bija patukšas. Slovāki jau sen sapratuši, ka valstsvienības spēles labāk rīkot mazākās pilsētiņās, nevis Bratislavā. Zināmas neērtības šādas viesizrādes, protams, sagādā. Kā tajā pavasarī, kad Latvijas izlasei vairāk nekā divas stundas ar autobusu no Slovākijas galvaspilsētas vajadzēja braukt uz nomaļajiem Pještjaniem. Tomēr tādā variantā vietējie līdzjutēji izlases spēles vismaz novārtā neatstās.
«Jā, arī mums pavasarī vajadzēs padomāt, vai lietderīgāk nav spēlēt ārpus Rīgas,» šādu iespēju sācis apsvērt arī Latvijas izlases ģenerālmenedžeris Māris Baldonieks. Spēles pie pustukšajām tribīnēm Arēnā Rīga federācijai ir vieni vienīgi zaudējumi. Valmierā vai Ventspilī arī nekādus finansiālus plusus nevarētu iegūt, toties tad būtu vismaz labi padarīta darba apziņa par mēģinājumu hokeju iekustināt pilsētās, kurās halles ir, bet Latvijas čempionāta komandas pietrūkst.
Pavasarī pirms pasaules čempionāta izlasei būs četras mājas spēles - 21. un 22.aprīlī ar Franciju, 29. un 30.aprīlī ar Baltkrieviju.