Pirmdiena, 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija

Latvijas bendija izlase sasniedz pasaules čempionāta B divīzijas pusfinālu

Latvijas bendija izlase Krievijā notiekošā pasaules čempionāta B divīzijas turnīra ceturtdaļfināla mačā ar 11:4 (6:4) pārspēja Mongoliju, sasniedzot pusfinālu.Dueļa sākumā Latvija nonāca iedzinējos ar 0:2 un 1:3, taču ikreiz spēja atspēlēties. Kad Mongolija 32.minūtē bija vēlreiz nonākusi vadībā ar 4:3, cīņas turpinājumā Latvijas komanda guva astoņus vārtus pēc kārtas, nodrošinot pārliecinošu panākumu.

Uzvarētāju sastāvā ar četriem vārtiem izcēlās Lauris Ziemiņš.Jau vēstīts, ka apakšgrupu turnīra pirmajā mačā svētdien Latvijas izlase ar rezultātu 4:0 uzvarēja Japānu, bet dienu vēlāk ar rezultātu 4:5 zaudēja Igaunijai. Savukārt otrdien tai ar 4:1 izdevās pārspēt Ungāriju.Ar diviem panākumiem trīs spēlēs Latvija A apakšgrupā palika otrajā vietā, kvalificējoties sacensību ceturtdaļfinālam.Šī turnīra pusfināli norisināsies ceturtdien, bet cīņas par medaļām - piektdien.Kā zināms, Latvijas izlasē ir seši debitanti, kas līdz šim spēlējuši hokeju. Tāpat komandā piesaistīti divi profesionāli krievu spēlētāji - Jūlijs Kadnajs pārstāv vietējo Habarovskas klubu, bet Artūrs Befuss spēlē Votkinskā.Zīmīgi, ka Latvijas izlase šogad piedalīsies arī A divīzijas sacensībās, kas turpat Habarovskā sāksies marta beigās.Kā ziņots, pērn Latvija triumfēja B divīzijas sacensībās, gūstot iespēju spēlēt spēcīgāko komandu vidū. Uzvara B divīzijas kopvērtējumā Latvijai pasaules čempionāta ieskaitē deva devīto vietu.