Trešdiena, 2. oktobris
Skaidris, Ilma

Lietuvas basketbolisti pusfinālā zaudē Spānijai, finālā iekļūst arī ASV

Lietuvas valstsvienības basketbolisti piekto reizi pēc kārtas cieš zaudējumu olimpisko spēļu pusfinālā. Pekinā sīvā cīņā viņi ar 86:91 (19:21, 42:40, 66:62) piekāpās pasaules čempioniem Spānijas basketbolistiem. Spāņu pretinieki būs ASV basketbolisti, kuri otrajā pusfināla mačā pieveica Atēnu olimpisko spēļu čempionus argentīniešus 101:81 (49:40).

Lietuvas un Spānijas spēles gaitā ne vienai, ne otrai komandai neizdevās iegūt vērā ņemamu pārsvaru, līdz ceturtās ceturtdaļas vidū iegūto dažu punktu pārsvaru spāņiem ar precīziem soda metieniem galotnē izdevās nosargāt. Rezultatīvākie Lietuvas izlases sastāvā ar 19 punktiem bija Sims Jasaitis un Šarūns Jasikevičs, bet spāņiem Pau Gazols guva 19 un Rudijs Fernandess 18 punktus.

1992., 1996.un 2000.gada olimpiskajās spēlēs lietuvieši ieguva bronzas medaļas, bet pirms četriem gadiem Atēnās ierindojās ceturtajā vietā.

ASV – Argentīnas spēles 12.minūtē amerikāņi bija iekrājuši ievērojamu pārsvaru (34:13), taču Atēnu triumfatoriem izdevās veiksmīgs spēles posms, kurā viņi par spīti sava līdera Emanuela Žinobili traumai starpību samazināja līdz 40:46. Otrā puslaika sākumā ASV basketbolisti atjaunoja pārsvaru, kas noturējās apmēram 15 punktu robežās. Amerikāņiem Karmelo Entonijs guva 21 un Lebrons Džeimss 15 punktus, bet argentīniešiem – Luiss Skola 26 un Karloss Delfino 19.