Trešdiena, 2. oktobris
Skaidris, Ilma

Meksikas futbolisti uzvar vicečempionus un pietuvojas astotdaļfinālam

Pasaules kausa izcīņas grupu turnīra otrajā kārtā Meksikas futbolisti ar 2:0 pārspēja pašreizējo vicečempioni Franciju. Meksika kopā ar Urugvaju kļuvušas par A grupas līderēm.

Lai arī Francijas komanda nedaudz vairāk kontrolēja bumbu, meksikāņi uzbruka daudz ātrāk un bīstamāk. Pirmajā puslaikā Meksika neizmantoja vairākas labas vārtu gūšanas izdevības, kamēr francūžiem tādas pat neradās.

Otrajā puslaikā Meksika turpināja uzbrukt ļoti aktīvi, īpaši izmantojot mēģinājumus ar tālām piespēlēm uz aizmugures robežas izvirzīt uzbrukuma smailē savus snaiperus. Viens no tādiem mēģinājumiem vainagojās panākumiem - uz maiņu iznākušais Havjērs Fernandess izvairījās no Francijas aizsargu veidotās mākslīgās aizmugures un nokļuva viens pret vienu ar vārtsargu Igo Lorisu. Šo iespēju jaunais uzbrucējs nepalaida garām un atklāja rezultātu.

Francijai uzbrukumā joprojām nekā nesanāca, turklāt pasaules vicečempioni vēlreiz iekrita pretuzbrukumā. Aizsargs Ēriks Abidals soda laukumā notrieca Pablo Bareru un pieredzējušais Kvatemoks Blanko dubultoja meksikāņu pārsvaru.

Meksikas un Urugvajas komandas ar četriem punktiem kļuvušas par A grupas līderēm. Pēdējās kārtas spēlē, abas komandas ar neizšķirtu nodrošinātu vietu astotdaļfinālā. Francija trešajā kārtā spēlēs ar turnīra rīkotājiem Dienvidāfrikas Republikas futbolistiem.

aa

Pasaules kauss futbolā
A grupa
Francija - Meksika 0:2
(0:0)
Vārti: Ernandess (64.), Blanko (79. - 11 m)
Brīdinājumi: Abidāls, Tulalans - F.Rodrigess, Franko, Moreno, Huaress.
Statistika: sitieni pa vārtiem (vārtos) - 13 (9) : 12 (7), pārkāpumi - 22:25, bumbas kontrole - 53% : 47%, aizmugures - 2:4, stūra sitieni - 7:1.

Francija: Loriss, Sanja, Abidāls, Gallass, Evrā, Tulalans, Maludā, Diabī, Riberī, Govū (Valbuena 69.), Anelka (Žiņaks 46.).
Meksika: Peress, Rodrigess, Salsido, Markess, Osorio, Moreno, Huaress (Ernandess 55.), Torado, Franko (Blanko 62.), Vela (Barera 31.), Dos Santoss.
Tiesnesis: Kalils Al Gamdi (Saūda Arābija)
Skatītāji: 45 372