Svētdiena, 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris

Pasaules čempionāta pamatsacensībās bez Latvijas šķēpa metējiem

Nevienam no trim Latvijas šķēpa metējiem nav izdevies pārvarēt kvalifikācijas kārtu Dienvidkorejā notiekošajā pasaules vieglatlētikas čempionātā. Labāko divpadsmitniekā neviena Latvijas šķēpraiža nebūs pirmo reizi kopš 2003.gada.Kvalifikācijas sacensībās A grupā Ēriks Rags uzrādīja 77,34 metrus, B grupā Vadims Vasiļevskis sasniedza pieticīgus 75,23 metrus, bet pasaules čempionātu debitants Zigismunds Sirmais - 73,16 metrus.

Visi trīs palika ārpus 12 pamatsacensību dalībnieku skaita - 36 dalībnieku konkurencē Rags ieņēma 20.vietu, Vasiļevskis 25.un Sirmais 32.vietu. Lai tiktu starp 12 labākajiem, šķēpu vajadzēja mest 81,03 metrus.Ārpus sestdien paredzēto finālsacensību dalībnieku pulka palika arī 2007.gada pasaules čempions soms Tero Pitkemeki.Automātiskās kvalifikācijas normatīvs, kas garantēja vietu pamatsacensībās, bija 82,50 metri. Tas bija spēkam tikai diviem šķēpraižiem.

Jau ziņots, ka kvalifikācijas sacensībās šķēpa mešanā dāmām vietu labāko ducī izdevās izcīnīt Madarai Palameikai, bet Sinta Ozoliņa-Kovala pamatsacensībās neiekļuva.