Rīgā +5 °C
Pirmdiena, 30. septembris
Menarda, Elma, Elna

Spānijas un Čīles futbolisti kā pēdējie kvalificējas Pasaules kausa astotdaļfinālam

Pēdējās divas ceļazīmes uz Pasaules kausa izcīņas astotdaļfinālu izcīnījuši Spānijas un Čīles izlašu futbolisti. Abu komandu savstarpējā H grupas spēlē spāņi izcīnīja uzvaru 2:1 un turnīra tabulā apsteidza Šveices un Hondurasas izlases, kas aizvadīja bezvārtu neizšķirtu.

Līdz ar to kļuvuši zināmi visi astotdaļfināla pāri: Urugvaja – Dienvidkoreja, ASV – Gana, Vācija – Anglija, Argentīna – Meksika, Nīderlande – Slovākija, Brazīlija – Čīle, Paragvaja – Japāna, Spānija – Portugāle.

Spānijas un Čīles valstsvienību spēles pirmā puslaika pirmajā daļā aktīvāki bija dienvidamerikāņi. Taču dažu minūšu laikā nopelnītās trīs dzeltenās kartītes šķietami aizlauza viņu spēli, un 24.minūtē diezgan kuriozā veidā Čīles izlase zaudēja pirmos vārtus.

Čīliešu vārtsargs Bravo, cenšoties pārtraukt Toresa izrāvienu, tālu izskrēja no vārtiem. Taču tā vietā, lai izsistu bumbu ārpus laukuma, vārtsargs neatbilstoši savam uzvārdam to piespēlēja precīzi Dāvidam Viljam, kurš no 45 metriem iegrieza bumbu tukšos vārtos – 1:0. Spānijas izlases uzbrucējam šie bija jau trešie vārti turnīrā.

Desmit minūtes vēlāk tikai aizsarga Pikē modrība liedza čīlietim Bosežūram izdarīt rezultatīvu sitienu pa Kasiljasa sargātajiem vartiem. Bet vēl pēc dažām minūtēm Spānijas izlase guva otros vārtus. Pēc Viljas piespēles ļoti precīzi vārtu apakšējā stūrī sita Andress Injesta. Šie turklāt bija simtie vārti šāgada Pasaules kausa finālturnīrā.

Mirkli iepriekš noteikumu pārkāpumu bija izdarījis Čīles valstsvienības pussargs Estrada, kurš no meksikāņu tiesneša Rodrigesa (viņa iesauka dzimtenē esot Drakula) izpelnījās sarkano kartīti.

Pirmajā puslaikā otrajā spēlē interesantu momentu bija daudz mazāk. Šveices izlase kontrolēja spēles gaitu un uzbruka vairāk, taču Derdijuka sitiens kritienā ar galvu 13.minūtē viņiem faktiski bija vienīgā reālā iespēja gūt vārtus. Zīmīgi, ka līdzšinējās četrās spēlēs abas komandas divatā kopā bija guvušas tikai vienus vārtus…

Pēc nospēlētām 45 minūtēm virtuālajā turnīra tabulā pirmās divas vietas ieņēma Spānijas un Čīles futbolisti (pa 6 p.), Šveicei bija četri un Hondurasai viens punkts.

Otrais puslaiks Čīles un Spānijas cīņā sākās pavisam negaidīti. Pēc pārtraukuma uzmainītā Rodrigo Miljara raidījums jau otrajā minūtē pēc rikošeta ielidoja Kasiljasa vārtos – 1:2.

Pēc pārsteidzošās Čīles izlases ofensīvas pirmajās minūtēs vairākumā spēlējošie Spānijas futbolisti pamazām pārņēma iniciatīvu savās rokās un arvien biežāk apdraudēja pretinieku vārtus. Taču, ņemot vērā, ka šis rezultāts apmierināja abas komandas, pēdējās 15 – 20 minūtēs spēle kļuva pagalam mierīga, izraisot neapmierinātību tribīnēs.

Čīles izlases zaudējums bija Dienvidamerikas valstu vienību pirmā neveiksme šajā turnīrā. Toties visas piecas šīs pasaules daļas izlases iekļuva astotdaļfinālā.

Drīz pēc pārtraukuma ļoti tuvu rezultāta izmaiņai bija arī otrā mačā. Pēc lieliska centrējuma sitiens ar galvu no dažu metru attāluma īsti nesanāca Hondurasas izlases spēlētājam Suazo. 20 minūtes vēlāk vēl labāka iespēja bija Alvaresam, taču uz viņa sitienu apbrīnojamā kārtā noreaģēja Šveices izlases vārtsargs Benaljo.

Otrajā puslaikā Hodurasas un Šveices izlašu cīņa bija kļuvusi daudz interesantāka, par uzvaru godam cīnījās abas komandas, taču pievīla nespēja gūt vārtus.

Pasaules kausa izcīņa, H grupa

Čīle – Spānija 1:2 (0:2)

Vārti: Milars (47.) - Vilja (24.), Injesta (37.)
Brīdinājumi: Medels, Ponse, Estrada
Noraidījumi: Estrada (39.)
Statistika: sitieni pa vārtiem (vārtos) - 9 (4) : 9 (3), pārkāpumi 21:13, stūra sitieni - 3:4, bumbas kontrole - 42% : 58%

Čīle: Bravo, Isla, Medels, Ponse, Vidals, Gonsaless (Milars, 46.), Estrada, Hara, Valdivija (Paredess, 46.), Bosežūrs, Sančess (Oreljana, 65.)
Spānija: Kasiljass, Ramoss, Pikē, Pujols, Kapdevilja, Alonso (Martiness, 73.), Ksavi, Injesta, Busketss, Toress (Favregass, 55.), Vilja
Galvenais tiesnesis: Marko Rodrigess (Meksika)

Šveice – Hondurasa 0:0
Brīdinājumi: Fernandess – Tomass, Suazo, Čavess
Statistika: sitieni pa vārtiem (vārtos) - 17 (5) : 8 (2), pārkāpumi 12:18, stūra sitieni – 5:3, bumbas kontrole - 57% : 43%

Šveice: Benaljo, Lihtšteiners, Grihtings, fon Bergens, Cīglers, Barneta, Inlers, Hugels (Šakiri, 78.), Fernandess (Jakins, 46.), Derdijuks, Nkufo (Frejs, 69.)
Hondurasa: Valjadaress, Čavess, Figeroa, Bernardess, Saviljons, Alvaress, V.Palasioss, Suazo (Tursioss, 87.), Tomass, Dž.Palasioss (Velkams, 78.), Nunjess (Martiness, 66.)
Galvenais tiesnesis: Ektors Baldasi (Argentīna)