Piektdiena, 26. aprīlis
Rūsiņš, Sandris, Alīna

Akinjemi ar trīs goliem Kurzemes derbijā kaldina Ventspils uzvaru pār Liepāja/Mogo

Trīs vārtus gūstot nigēriešu uzbrucējam Adeleki Akinjemi, Ventspils komanda sestdien SynotTip Latvijas futbola virslīgas ietvaros Kurzemes derbijā viesos ar 4:1 (1:1) pārspēja Liepāja/Mogo vienību. Akinjemi un Jūrmalas Spartaka pieredzējušais pussargs Aleksejs Višņakovs šajā sezonā desmit kārtās guvuši pa astoņiem vārtiem, turnīra rezultatīvāko spēlētāju sarakstā ieņemot dalītu pirmo vietu. Zīmīgi, ka pērn visas sezonas laikā rezultatīvākie futbolisti guva katrs pa desmit vārtiem.

Mača rezultāts tika atklāts jau sestajā minūtē, kad Jānis Ikaunieks pēc Dmitrija Hmiza piespēles meistarīgi raidīja bumbu Ventspils komandas vārtos. Tiesa, pēc 12 minūtēm Akinjemi panāca izlīdzinājumu, pēc stūra sitiena precīzi sitot ar galvu.

Otrajā puslaikā spēle saasinājās, 59. minūtē Akinjemi nonākot vienam pret liepājnieku aizsargu Antonu Jemeļinu. Nigēriešu futbolisti sita bumbu garām Jemeļinam un vārtsargam Krišjānim Zviedrim, panākot 2:1.

Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas 17 minūtes, pēc bīstamas spēles ar augsti paceltu kāju noraidījumu saņēma Ņikita Koļesovs, kurš ar buci trāpīja Ikauniekam pa seju. Tiesa, viena futbolista pārspēku mājinieki neizmantoja, turklāt pēc kļūdas piespēlēs atkal uzbrukuma smailē nonāca Akinjemi, kurš ieradīja trešo bumbu Liepājas komandas vārtos.

Liepājnieki vairākumā neatspēlējās, piedevām ceturto reizi kapitulēja spēles kompensācijas laikā, kad ukrainis Oleksijs Antonovs pēc pretuzbrukuma panāca 4:1.

Kurzemes komandas no Liepājas un Ventspils virslīgā kopš 1997. gada spēkojušās 83 reizes. Šajos mačos 31 uzvaras izcīnījuši liepājnieki, lielāko artavu dodot vēju pilsētas priekštecei Liepājas Metalurgam, 25 panākumi ir Ventspils kontā, bet 27 dueļi noslēgušies neizšķirti. Liepājas komandas šajos dueļos guvušas 106 vārtus, bet Ventspils - 93.

Abas komandas iepriekšējo reizi savā starpā tikās vēl 15. aprīlī, kad pirmā apļa mačs Ventspilī noslēdzās neizšķirti 1:1.

Top komentāri

P
P
Derbijs-zirgu sacīkšu padarīšana.
Skatīt visus komentārus

Gatavības pārbaude uz Šveices fona

Gatavojoties pasaules čempionātam, kas no 10. līdz 26. maijam norisināsies Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā, Latvijas izlase piektdien un sestdien izbraukumā spēlēs ar Šveici.