Pirmdiena, 30. septembris
Menarda, Elma, Elna

Barcelona un Bordeaux kā pēdējie iekļūst Čempionu līgas ceturtdaļfinālā

Par pēdējiem UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfinālistiem kļuvuši Barcelona un Bordeaux klubu futbolisti. Barcelona trešdien atbildes spēlē pārliecinoši pieveica vācu Stuttgart 4:0 (divu spēļu summā 5:1), bet Bordeaux ne bez pūlēm nosargāja pirmajā spēlē viesos iegūto pārsvaru – 2:1 savā laukumā un divu spēļu summā 3:1Iepriekš vietu Čempionu līgas ceturtdaļfinālā bija nodrošinājuši Manchester United, Londonas Arsenal, Milānas Inter, Minhenes Bayern, Maskavas CSKA un Lionas Olympique futbolisti.

Kaut arī atbildes maču Barselonā Štutgartes komanda sāka diezgan apņēmīgi, pašreizējie čempionu kausa īpašnieki ātri pārņēma kontroli pār spēli savā ziņā un jau pirmajā puslaikā divreiz pārspēja Stuttgart vārtsargu Lēmanu – precīzi bija Lionels Mesi un Pedro Rodrigess.

Otrā puslaika 15.minūtē Lionels Mesi otro reizi raidīja bumbu Stuttgart vārtos, faktiski izšķirot divcīņas iznākumu, bet priekšpēdējā minūtē Bojans Krkičs panāca 4:0.

Zīmīgi, ka pirms šī spēles Mesi no UEFA saņēma čeku par 100 000 eiro kā vislielāko atbalstu guvušais spēlētājs balsošanā par pagājušā gada Eiropas klubu simbolisko izlasi. Argentīniešu uzbrucējs šo summu nekavējoties nodeva labdarības mērķiem Sarkanā Krusta pārstāvim.

Bordeaux futbolisti spēlē pret Pireju Olympiacos vadībā izvirzījās jau piektajā minūtē, kad ar slīpu tiešo brīvsitienu gandrīz no laukuma sānu līnijas viesu vārtsargu Nikopolidi pārspēja Gurkufs.

Mājinieki arī turpinājumā kontrolēja spēles gaitu, un tikai pašās pirmā puslaika beigās Grieķijas komandai izdevās izveidot pirmo puslīdz bīstamo momentu.

Priekšpēdējā minūtē Gurkufs gandrīz atkārtoja savu spēles sākuma meistarstiķi, taču identiskā situācijā šoreiz viņš trāpīja pa pārliktni. Brīdi vēlāk bumba atradās jau Bordeaux vārtos, taču līnijtiesnesis fiksēja aizmuguri.

Otrā puslaika sākumā Olympiacos izredzes atspēlēties šķietami vēl vairāk samazināja angļu uzbrucēja Dārbišīra divas dzeltenās kartītes 15 minūšu laikā. Taču piecas minūtes vēlak tikko uzmainītais Mitroglu ar lielisku sitienu no soda laukuma līnijas panāca izlīdzinājumu 1:1.

Vēl pēc brīža arī Bordeaux palika desmit vīru sastāvā – noraidījumu izpelnījās Diarā. Cīņa laukumā kļuva daudz azartiskāka un interesantāka, un labas izredzes gūt otros vārtus bija abām komadām.

Divas minūtes līdz pamatlaika beigām uzvaru Bordeaux atnesa Šamaha raidījums ar galvu pēc Gurkufa piespēles, izmantojot viesu komandas aizsargu pasivitāti.

Ceturtdaļfināla un pusfināla pāru izloze paredzēta piektdien.

UEFA Čempionu līga

Astotdaļfināla atbildes spēles
Bordeaux – Olympiacos 2:1 (1:0).
Gurkufs (5.), Šamahs (88.) – Mitroglu (65.).
Divu spēļu summā 3:1

Barcelona – Stuttgart 4:0 (2:0). Mesi (13., 60.), Pedro Rodrigess (22.), Krkičs (89.)
Divu spēļu summā 5:1

LOK: Apdraudētas iespējas nodarboties ar sportu Rīgā

“Rimi” Olimpiskais sporta centrs saņēmis vēstuli no Rīgas domes ar paziņojumu, ka sakarā ar veiktajiem grozījumiem MK noteikumos nr. 350, no 1. oktobra vairāk nekā desmit reizes tiek paaugstināta ...