Rīgā +21 °C
Otrdiena, 30. jūlijs
Valters, Renārs, Regnārs

Kolumbijas futbolisti iekļūst Copa America finālā

Kolumbijas vīriešu futbola izlase trešdien nodrošināja vietu Dienvidamerikas čempionāta ("Copa America") finālā.

Kolumbija pusfinālā ar 1:0 (1:0) pārspēja Urugvaju.

Vienīgie vārti tika gūti 39.minūtē, kad pēc Hamesa Rodrigesa piespēles ar precīzu sitienu izcēlās Džefersons Lerma.

Jau pirmā puslaika kompensācijas laikā kolumbieši palika mazākumā, jo pie otrās dzeltenās kartītes tika Daniels Munjoss, taču atlikušajā spēles daļā Urugvaja neizmantoja pārsvaru, mačam noslēdzoties par labu Kolumbijai.

Pēc finālsvilpes vairāki Urugvajas futbolisti iesaistījās kautiņā ar līdzjutējiem, kuri bija aiz viņu komandas soliņa.

Kolumbieši svētdien finālā stāsies pretī Argentīnai, kas pusfinālā ar 2:0 pārspēja Kanādu.

Argentīnas izlase var atkārtot vēsturisko Spānijas futbola valstsvienības sasniegumu, kas laika posmā no 2008. līdz 2012.gadam uzvarēja trīs lielajos turnīros pēc kārtas - divos Eiropas čempionātos un Pasaules kausā. Argentīnieši ir patreizējie Dienvidamerikas un pasaules čempioni.

Dienvidamerikas čempionāts jeb "Copa America" šogad tiek rīkots 14 ASV pilsētās un norisināsies līdz 14.jūlijam. Tas ir viens no sagatavošanās posmiem 2026.gada Pasaules kausa finālturnīram, kuru ASV rīkos kopā ar Kanādu un Meksiku.

Pirms trim gadiem notikušajās meistarsacīkstēs uzvarēja Argentīna, kas finālā ar 1:0 pārspēja mājinieci Brazīliju.