Rīgā +18 °C
Svētdiena, 28. aprīlis
Terēze, Gundega

Latvijas U-17 futbolisti iekļūst Eiropas čempionāta kvalifikācijas elites kārtā

Latvijas U-17 vīriešu futbola izlase otrdien svinēja uzvaru Eiropas čempionāta kvalifikācijas trešajā mačā un iekļuva nākamajā kārtā.

12.grupas turnīra spēlē Kišiņevā Latvijas jaunie futbolisti ar 3:2 (1:2) pieveica Moldovu.

Divus vārtus Latvijai guva Roberts Bočs un vienus - Ralfs Pakulis.

Mājinieki desmitajā minūtē izvirzījās vadībā ar Danila Andreiču sitienu.

23.minūtē sarkano kartīti par neatļautu Ralfa Pakuļa apturēšanu nopelnīja Bogdans Popovici. Tieši Pakulis 29.minūtē pēc stūra sitiena izspēles un Timura Azarova piespēles panāca 1:1.

40.minūtē pie dzeltenās kartītes par Aleksandru Ginaiša apturēšanu nopelnīja Kristaps Kļaviņš, bet četras minūtes vēlāk tikai ar dzeltenā "plākstera" palīdzību mājinieku uzbrucēju apturēja Azarovs.

Puslaika pēdējā minūtē, Andrejam Tomam izpildot brīvsitienu, pie bumbas pirmais tika mājinieks Ovidiu Davids, panākot 2:1 vadību.

Otro puslaiku Pakuļa vietā iesāka Vladimirs Kostigovs, bet 48.minūtē Latvija rezultātu izlīdzināja, pēc Roberta Kudrjašova piespēles vārtus gūstot Robertam Bočam, - 2:2.

Minūti vēlāk jau trešais Latvijas izlases futbolists nopelnīja dzelteno kartīti pret Ginaiti.

Abas komandas veica vēl vairākas maiņas, Latvijas izlasē 63.minūtē Kudrjašovu nomainot Markusam Ivulānam un Robertu Rubuli - Tomašam Mickēvičam.

Tieši par pārkāpumu pret Mickēviču jau piecas minūtes vēlāk pirmo dzelteno "plāksteri" šajā spēlē nopelnīja mājinieki, brīdinājumu saņemot Andreiču.

Vēl minūti vēlāk pēc Kristiāna Mežsarga piespēles savus otros vārtus spēlē guva Bočs - 3:2 Latvijas labā.

73.minūtē vienu brīdinājumu saņēmušo Azarovu nomainīja Ivans Galajevs, bet Moldova veica vēl četras spēlētāju maiņas, cenšoties atspēlēties.

86.minūtē piekto maiņu izmantoja arī Latvija, Mežsarga vietā laukumā sūtot Ņikitu Martiņeko.

Minūti vēlāk par pārkāpumu pret Boču dzelteno kartīti saņēma mājinieku uzbrucējs Arturs Sprinseans, savukārt kompensācijas laika otrajā minūtē vēl vienu dzelteno kartīti izprovocēja Ginaitis.

Arī piecās spēles kompensācijas minūtēs Moldovai neizdevās gūt vārtus, un Latvijas U-17 izlase iekļuva elites kārtā.

Otrā grupas spēlē Vācija ar 0:1 (0:0) zaudēja Slovākijai, taču ieņēma pirmo vietu grupā, pateicoties uzvarai pār Latviju.

90.minūtē Vācijas izlases spēlētājs Dāvids Odogu saņēma otru dzelteno kartīti mačā un tika noraidīts no laukuma, bet kompensācijas laika pirmajā minūtē pēc Františeka Košas piespēles vārtus guva Adams Balāžs - 1:0 Slovākijas labā.

Jau ziņots, ka Latvija trešdien ar 1:0 pārspēja Slovākiju, bet sestdien ar 0:2 zaudēja vienaudžiem no Vācijas.

Vācija un Latvija finišēja ar sešiem punktiem, Slovākija sakrāja četrus, bet Moldova - vienu punktu.

Elites kārtai, kas notiks nākamā gada pavasarī, kvalificējas grupas pirmo divu vietu ieguvēji, kā arī četras labākās no trešo vietu ieguvējām. Finālturnīrs ar 16 komandu piedalīšanos 2023.gada maijā un jūnijā risināsies Ungārijā.

Šovasar Latvijas U-17 izlase Somijā kļuva par Baltijas kausa izcīņas uzvarētāju. Šī vecuma Baltijas kausa turnīros Latvija bijusi labākā trīs reizes pēc kārtas.

Latvijas U-17 vīriešu futbola izlases sastāvs Eiropas čempionāta kvalifikācijā:

Vārtsargi: Henrijs Auseklis ("Alberts"), Lukass Žuravļovs ("Daugavpils"), Toms Tolmanis ("Metta");

Aizsargi: Ņikita Jemeļjanovs ("Daugavpils"), Ņikita Martiņenko ("Alberts"), Tomass Jermoļenko ("Academ"), Timurs Azarovs (Jūrmalas "Spartaks"), Ēriks Maurs-Boks ("Valmiera"), Kristaps Romanovs ("Metta"), Kristaps Kļaviņš ("Jelgava");

Pussargi: Roberts Kudrjašovs, Tomašs Mickēvičs, Ivans Galajevs, Vladimirs Kostigovs (visi - "Riga"), Markuss Ivulāns, Raitis Rūdolfs Bomis (abi - "Metta"), Roberts Rubulis ("Alberts"), Kristiāns Mežsargs ("Frosinone", Itālija);

Uzbrucēji: Roberts Bočs ("Pisa", Itālija), Daniels Radzenieks ("Academ"), Kristians Sergejs Černovs ("Super Nova"), Ralfs Pakulis ("Metta"), Deniss Avdejevs ("Daugavpils").