Trešdiena, 2. oktobris
Skaidris, Ilma

papildināta - AC Milan futbolisti izstājas no cīņas par UEFA kausu

Sensacionālu zaudējumu UEFA kausa izcīņas sešpadsmitdaļfinālā cietuši titulētā AC Milan kluba futbolisti.

Izslēgšanas turnīra pirmās kārtās pirmajā spēlē viņi bija nospēlējuši 1:1 izbraukumā ar Brēmenes Werder komandu. Atbildes mačā pirmajā puslaikā milānieši nonāca 2:0 vadībā, taču pēc pārtraukuma 10 minūšu laikā divus vārtus viesu labā guva Peru izlases uzbrucējs Klaudio Pizaro, Werder futbolisti panāca izlīdzinājumu spēlē un, ņemot vērā izbraukumā gūto vārtu likumu, izvirzījās vadībā divu maču summā. Šo pārsvaru viņiem arī izdevās nosargāt.

Pašreizējie UEFA kausa īpašnieki Sanktpēterburgas Zenit futbolisti ar 2:1 uzvarēja Vācijas bundeslīgas klubu Stuttgart. Tāds pats rezultāts bija fiksēts arī abu komandu pirmajā spēlē, un Zenit iekļuva nākamajā kārtā.

Dramatiskākajā no izslēgšanas turnīra pirmās kārtas sērijām Marseļas Olympique pēcspeles 11 metru sitienu sērijā ar 7:6 pārspēja Twente Enschede vienību no Nīderlandes. Gan pirmajā, gan otrajā mačā pamatlaikā viesi bija uzvarējuši 1:0.

Pēc bezvārtu neizšķirta pirmajā spēlē ļoti rezultatīvu maču aizvadīja Stambulas Galatasaray un franču Bordeaux. Pateicoties Sabri Srioglu 90.minūtē gūtajiem vārtiem, Turcijas komanda izcīnīja uzvaru 4:3 un iekļuva nākamajā kārtā.

Citās 1/16fināla atbildes spēlēs Ukrainas komanda Harkovas Metalist otro reizi pārspēja Itālijas klubu Sampdoria – 2:0. Pirmajā mačā viesos Metalist svinēja uzvaru 1:0.

2005.gada kausa ieguvēji Maskavas CSKA pēc neizšķirti nospēlētās pirmās spēles pret angļu Aston Villa (1:1) atbildes cīņā svinēja uzvaru 2:0.

Vācijas klubs Hamburg pēc pārliecinošās uzvaras 3:0 izbraukumā pret NEC no Nīderlanders pie panākuma tika arī atbildes spēlē – 1:0.

Astotdaļfinālam vēl kvalificējās arī Paris St.Germain (2:0, 3:1 pret Wolfsburg), Portugāles klubs Braga (3:0, 1:1 pret Lježas Standard), itāļu Udinese (2:2, 2:1 pret Poznaņas Lech), Doņeckas Šahtar (2:0, 1:1 pret Tottenham Hotspur) un dāņu Aalborg (3:0, 3:1 pret Lakoruņas Deportivo), Amsterdamas Ajax (1:0, 1:1 pret Fiorentina), Manchester City (2:2, 2:1 pret Kobenhavn), franču St.Etienne (3:1, 2:1 pret Olympiakos) un Kijevas Dynamo (1:1, 2:2 pret Valencia).

Astotdaļfināla pirmās spēles notiks 12.martā, atbildes mači - 18.vai 19.martā.