Rīgā +20 °C
Ceturtdiena, 27. jūnijs
Malvīne, Malvis

Portugāle kompensācijas laikā izrauj uzvaru pār Čehiju, turki pārspēj gruzīnus

Portugāles vīriešu futbola izlase otrdien Leipcigā Eiropas čempionātā atspēlējās no vienu vārtu deficīta un kompensācijas laikā izrāva uzvaru pār Čehiju. F grupas spēlē Portugāle tika pie panākuma ar 2:1 (0:0).

Jau mača ievadā portugāļiem padevās vairākas reizes apdraudēt Čehijas vārtus, vienā no epizodēm ar galvu neprecīzi sitot Krištianu Ronaldu.

Pēc neveiksmīga čehu uzbrukuma Portugāles futbolisti izveidoja pretuzbrukumu, taču pēc tam, kad Rafaēls Leāns soda laukumā krita pēc neliela kontakta, tiesnesis sodīja portugāļu uzbrucēju ar dzelteno kartīti par tēlošanu.

Pirmā puslaika izskaņā Ronaldu kārtējo reizi uzbruka Čehijas vārtiem un čehu vārtsargs Jindržihs Staneks apturēja bumbu, neļaujot tai nonākt vārtos.

Pēc spēlētām nepilnām 13 minūtēm otrajā puslaikā portugāļi tika pie brīvsitiena, kuru izpildīt devās Ronaldu. Portugāļu uzbrucējs sita vārtu vidū, bumbu pārliecinoši atvairot Stanekam.

Neskatoties uz Portugāles pārsvaru bumbas kontrolē, 62.minūtē vadībā izvirzījās Čehija, kad pēc Vladimīra Coufala piespēles no tālas distances precīzi sita Lukāšs Provods.

Septiņas minūtes vēlāk portugāļiem izdevās panākt neizšķirtu. Nunu Mendešs izdarīja sitienu uz Čehijas vārtiem, kur kārtējo sitienu atvairīja Staneks, taču bumba atlēca viņam priekšā un no čehu aizsarga Robina Hranāča kājas nonāca vārtos.

87.minūtē pa vārtu stabu trāpīja Ronaldu un pirmais pie atlēkušās bumbas bija Djogu Žota, raidot bumbu čehu vārtos, taču pēc VAR iesaistes Ronaldu tika fiksēta aizmugure, rezultātam paliekot neizšķirtam 1:1.

Kompensācijas laika otrajā minūtē Portugāles uzvaras vārtus guva Fransišku Konseisāu, kurš laukumā devās tikai pamatlaika pēdējā minūtē.

Šajā mačā Ronaldu kļuva par pirmo futbolistu, kurš spēlējis sešos Eiropas čempionāta finālturnīros, bet Pepe 41 gada vecumā kļuva par visu laiku vecāko spēlētāju Eiropas meistarsacīkstēs.

Turcijas vīriešu futbola izlase otrdien Dortmundē Eiropas čempionātā ar 3:1 (1:1) pārspēja turnīra debitanti Gruziju.

Turcijas izlasē ar precīziem sitieniem izcēlās Merts Mildirs, Arda Gilers un Kerems Aktirkolu, bet pirmos Gruzijas vārtus Eiropas čempionāta vēsturē guva Giorgi Mikutadze

Jau desmitajā minūtē turkiem bija laba iespēja izvirzīties vadībā, taču Kaans Aihans trāpīja pa vārtu stabu, bumbai pēc tam ripojot garām vārtu līnijai.

Turcijai turpinot izdarīt spiedienu uzbrukumā, 25.minūtē turkiem tomēr izdevās panākt 1:0, kad pēc Gruzijas aizsarga Lašas Dvali mēģinājuma dabūt bumbu tālāk no saviem vārtiem viņa sistā bumba nonāca pie Mildirsa, kurš pārliecinoši raidīja to Gruzijas vārtos.

Mazāk nekā minūti pēc pirmajiem gūtajiem vārtiem turkiem izdevās vēlreiz nogādāt bumbu pretinieku vārtos, taču Kenana Jildiza precīzais sitiens netika ieskaitīts aizmugures dēļ.

Gruzija izlīdzināja rezultātu pēc nepilnām septiņām minūtēm, kad pēc Giorgi Kočorašvili piespēles no tuvas bumbas Turcijas vārtos bumbu raidīja Mikautadze. Dažas minūtes vēlāk Mikautadze varēja izcelties ar vēl vienu precīzu sitienu, bet bumba lidoja nedaudz garām vārtiem.

Otrajā puslaikā pēc spēlētām 20 minūtēm Turcijai vienu vārtu pārsvaru ar spēcīgu sitienu vārtu augšējā stūrī no tālas distances atjaunoja Gilers.

Pēc ielaistajiem vārtiem gruzīniem padevās pretuzbrukums, taču Giorgi Kočorašvili trāpīja pa vārtu pārliktni. Kompensācijas laikā no tuvas distances vēl viena iespēja gūt vārtus bija Kočorašvili, kurš atkal bija neprecīzs.

Kompensācijas laika sestajā minūtē gruzīni tika pie divām stūra sitiena izspēlēm, kas bija neveiksmīgas, un turpinājumā Turcijas spēlētāji veiksmīgi pārtvēra bumbu, kuru nogādāja uz otru laukuma pusi, Aktirkolu noslēdzot uzbrukumu ar precīzu sitienu.

Pēc pirmās kārtas spēlēm F apakšgrupā pa trīs punktiem ir Portugālei un Turcijai, bet bez punktiem ir Čehija un Gruzija.

Trešdien ar trīs mačiem sāksies otrās kārtas spēles.

Eiropas čempionāta finālturnīrā piedalās 24 izlases, kas sadalītas sešās apakšgrupās. Izslēgšanas turnīrā iekļūs katras apakšgrupas pirmo divu vietu ieguvējas un četras labākās komandas no trešajā pozīcijā finišējušajām valstsvienībām.

2024.gada Eiropas čempionāts no 14.jūnija līdz 14.jūlijam norisināsies desmit Vācijas pilsētās. Jaunā Eiropas čempione tiks noskaidrota Berlīnes olimpiskajā stadionā.

Pašreizējā Eiropas čempione ir Itālija, kura 2021.gadā Londonā finālā pēcspēles sitienos pieveica Angliju.

Gruzijas izlases sastāvs: Giorgi Mamardašvili, Laša Dvali, Gurams Kašija, Solomons Kverkvelija (Budu Zivzivadze, 85.minūte), Giorgi Citaišvili (Luka Ločošvili, 74.minūte), Otars Kakabadze, Giorgi Čakvetadze (Zuriko Davitašvili, 74.minūte), Anzors Mekvabišvili (Sandro Altunašvili, 89.minūte), Giorgi Kočorašvili, Hviča Kvarachelija, Giorgi Mikautadze.

Turcijas izlases sastāvs: Merts Ginoks, Merts Mildirs (Zeki Čeliks, 85.minūte), Samets Akajdins, Abdilkerims Bardakdži, Ferdi Kadioglu, Kaans Aihans (Merihs Demirals, 79.minūte), Hakans Čalhanolu (Salihs Ezdžans, 90+1.minūte), Arda Gilers (Jusufs Jazidži, 79.minūte), Orkuns Kekči, Kenans Jildizs (Kerems Aktirolu, 85.minūte), Bariss Alpers Jilmazs.

Portugāles izlases sastāvs: Djogu Košta, Djagu Dalots (Gonsalu Inasiu, 63.minūte), Keplers Ferreira jeb Pepe, Rūbens Diašs, Žuāu Kansēlu (Nelsons Semedu, 90.minūte), Bernārdu Silva, Brunu Fernāndešs, Vitors Ferreira jeb Vitinja (Fransišku Konseisāu, 90.minūte), Nunu Mendešs (Pedru Netu, 90.minūte), Krištianu Ronaldu, Rafaēls Leāns (Djogu Žota, 63.minūte).

Čehijas izlases sastāvs: Jindržihs Staneks, Ladislavs Krejči, Robins Hranāčs, Tomāšs Holešs (Tomāšs Hori, 90+3.minūte), Davids Doudera, Lukāšs Provods (Antonīns Barāks, 79.minūte), Tomāšs Součeks, Pāvels Šulcs (Petrs Ševčiks, 79.minūte), Vladimīrs Coufals, Patriks Šiks (Mojmirs Hitils, 60.minūte), Jans Kuhta (Ondržejs Lingrs, 60.minūte).