Salāhs palīdz mājiniecei Eģiptei triumfēt Āfrikas Nāciju kausa apakšgrupā

Šogad UEFA Čempionu līgā futbolā uzvarējušais Mohameds Salāhs svētdien ar gūtiem vārtiem palīdzēja mājiniecei Ēģiptei Āfrikas Nāciju kausa grupu turnīru noslēgt tikai ar uzvarām.

A grupas noslēdzošās kārtas mačā Ēģipte ar 2:0 (2:0) pārspēja Ugandu.

Tieši Salāhs atklāja šī mača rezultātu, kad 36.minūtē viņš realizēja tiešo brīvsitienu, bet pirmā puslaika kompensācijas laikā galarezultātu uzstādīja Ahmeds Elmohamadī.

Līdz ar to ēģiptieši uzvarēja visās trijās grupas spēlēs un ieguva pirmo vietu.

Tikmēr otrā šīs grupas spēlē Kongo Demokrātiskā Republika ar 4:0 (2:0) sagrāva Zimbabvi. Divus vārtus uzvarētājiem iesita Sedriks Bakambu.

A grupas noslēgumā pēc visām trim kārtām par uzvarētāju kļuva Ēģipte, kas ieguva maksimāli iespējamos deviņus punktus, ar četriem punktiem sekoja Uganda, bet Kongo futbolistiem bija trīs punkti. Tikmēr Zimbabve tika pie viena punkta.

Savukārt B grupā uzvaru guva Madagaskara, kas noslēdzošās kārtas cīņā ar 2:0 (1:0) apspēlēja Nigēriju.

Otrā grupas mačā Gvineja ar 2:0 (1:0) apspēlēja Burundi, abus vārtus iesitot Mohamedam Jataram. Gvineja gan no mača 12.minūtes spēlēja mazākumā.

Šīs apakšgrupas noslēgumā septiņus punktus guva Madagaskara, seši punkti bija Nigērijai, bet četri - Gvinejai. Savukārt Burundi palika bez punktiem.

Āfrikas Nāciju kausa izcīņā piedalās 24 izlases, kas sadalītas sešās apakšgrupās. Izslēgšanas turnīru sasniegs grupu pirmo divu vietu ieguvējas, kā arī četras labākās izlases no trešo pozīciju guvušajām komandām.

Āfrikas Nāciju kausa izcīņa Ēģiptē norisināsies līdz 19.jūlijam.

Sākotnēji Nāciju kausa izcīņas rīkošana tika uzticēta Kamerūnai, taču tā kavējās ar termiņiem, un bija bažas par drošību. Līdz ar to prestižākais izlašu turnīrs Āfrikā pārcelts uz Ēģipti.

Ēģipte Āfrikas Nāciju kausa izcīņu rīko piekto reizi vēsturē. Šeit turnīrs norisinājās arī 1959., 1974., 1986. un 2006.gadā.

Tieši Ēģipte ar septiņām zelta medaļām ir Nāciju kausa titulētākā komanda. Iepriekšējā turnīrā, kas notika aizpērn Gabonā, triumfēja Kamerūna.