Bruins ar graujošu uzvaru viesos izvirzās vadībā NHL finālsērijā

Bostonas Bruins sestdien svinēja graujošu uzvaru Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas fināla trešajā spēlē, atgūstot vadību sērijā.

Bostonieši viesos ar rezultātu 7:2 (3:0, 2:1, 2:1) pārspēja Sentluisas Blues, sērijā līdz četrām uzvarām panākot 2-1.

Bruins komandai septiņu vārtu gūšanai pietika ar 24 metieniem pa vārtiem. Tiesa, spēles pirmajā sešās minūtēs metieni pa mājinieku vārtiem netika izdarīti, bet pirmā perioda otrajā pusē Blues cietoksnī ielidoja trīs ripas. Vēl pa divām ripām Bruins iemeta nākamajos divos periodos, neatstājot mājiniekiem nekādas cerības.

Bostonas vienībā vārtus guva Čārlis Koils, Patris Beržerons, Šons Kurali, Noels Akjāri, Davids Pastrņāks, Markuss Juhansons un Torijs Krags. Aizsargam Kragam šajā mačā bija arī trīs rezultatīvas piespēles, bet Beržerons asistēja divos vārtu guvumos.

Mājiniekiem vārtus guva Ivans Barbaševs un Koltons Pereiko.

"Domāju, ka šajā spēlē viss gāja no rokas," teica Krags. "Centāmies būs efektīvāki, mēģinot nogādāt ripas vārtos ar vienu vai divām piespēlēm. Apziņa, ka ātri metīsim pa vārtiem ļāva puišiem spēlēt vārtu priekšā un aizsegt vārtsargu skatu, cerot uz atlēkušajām ripām."

Sērijas ceturtā spēle notiks pirmdien Sentluisā, bet pēc tam komandas atgriezīsies Bostonā.

Bruins ir seškārtēja NHL čempione, iepriekšējo reizi Stenlija kausā uzvarot pirms astoņiem gadiem. Savukārt Blues Stenlija kausa finālā atgriezusies pēc 49 gadu pārtraukuma un tīko pēc savas pirmās trofejas.

Blues ir vienīgā komanda no pirmās līgas paplašināšanās 1967.gadā, kas nav tikusi pie Stenlija kausa. Savās pirmajās trīs finālsērijās Blues zaudēja visās 12 spēlēs.

Pērn Stenlija kausā triumfēja Vašingtonas Capitals, kas finālsērijā ar 4-1 pārspēja debitanti Vegasas Golden Knights, pirmo reizi vēsturē kļūstot par NHL čempioni.