Rīgā +16 °C
Piektdiena, 27. septembris
Ilgonis, Ādolfs

Dinamo pret Traktor izgāž pēdējo trešdaļu un zaudē piekto spēli pēc kārtas

Trīs nepilnu piecu minūšu laikā zaudētas ripas 3.perioda sākumā liedza Rīgas Dinamo otrdien savā laukumā pārtraukt zaudējumu sēriju, kas nu jau ievilkusies piecu maču garumā. Šoreiz ar 3:5 nācās atzīt KHL Austrumu konferences līderu Čeļabinskas Traktor pārākumu. Ar precīziem metieniem mājiniekiem izcēlās Oskars Cibuļskis, Aleksandrs Žirū un Andris Džeriņš. Glābējs vārtos nebija Mikaels Telkvists, kurš atvairīja 23 no 27 pretinieku metieniem. Rīdzinieku aizsardzība šo piecu zaudējumu laikā kapitulējusi jau 23 reizes.

Treneri otrdienas mačam pieteica sešus aizsargus un 12 uzbrucējus. Salīdzinot ar spēli pret Magņitogorskas Metallurg, izmaiņas skāra tikai aizsardzības līniju, kur diskvalifikācijas dēļ nespēlēja Metjū Karls, bet malā atstāts Rodrigo Laviņš. Viņu vietā spēlēja Oskars Cibuļskis un Jēkabs Rēdlihs. Vārtus šajā spēlē sargāja Mikaels Telkvists.

Spēli abas komandas iesāka visai augstā tempā, jau pirmajās minūtēs apmainoties ar vairākiem vārtu gūšanas momentiem. Perioda 8.minūtē pirmā vairākuma realizācijas iespēja bija rīdziniekiem, tomēr neko ļoti bīstamu izveidot neizdevās. Tūdaļ pat sekoja otra iespēja - šajā divās minūtēs Dinamo darbojās jau labāk, tomēr rezultātu pret līgas labākajiem mazākuma speciālistiem Traktor mainīt nespēja. Perioda izskaņā pēc Andra Džeriņa noraidījuma mājinieki palika mazākumā, kuru gan prata izturēt. Diemžēl pēdējā minūtē aiz Telkvista sargātajiem vārtiem ripu zaudēja Dinamo kapteinis Guntis Galviņš - to pārtvēra Maksims Karpovs un no tuvas distances izrēķinājās ar mājinieku vārtsargu. Pirmās 20 minūtēs noslēdzās Traktor labā - 0:1.

Otrā perioda sākums izvērtās gana veiksmīgs mājiniekiem, jo pēc spēlētām 19 sekundēm radās iespēja trešo reizi spēlēt vairākumā. Šoreiz rīdzinieki nospēlēja teicami - iespēja bija Krišjānim Rēdliham, bet pašās vairākuma beigās fantastiska iespēja izlīdzināt rezultātu bija Mārtiņam Karsumam, tomēr pretinieku vārtos lieliski darbojās Andrejs Mezins. Perioda vidū kādā no pretuzbrukumiem teicami nospēlēja Gints Meija, kura piespēli vārtu priekšā partneri gan neuztvēra, toties bīstami pa vārtiem uzreiz meta arī Oskars Cibuļskis.

Viesi atbildēja ar ļoti bīstamu Jevgēņija Kuzņecova reidu, taču noslēgumā pārāks bija Telkvists. Piedevām Dinamo tika pie vēl viena vairākuma. Diemžēl kārtējo reizi skaitlisko pārsvaru realizēt neizdevās, turklāt Pols Šehura tajā pamanījās nopelnīt noraidījumu. Spēlejot četri pret četri, pret Mezinu izslidoja Žirū, taču, pretinieka kavēts, vārtos ielidoja pats Aleksandrs, nevis ripa. Kanādietis aktīvi vēlējās uzzināt, kādēļ nav piešķirts noraidījums pretiniekam, taču tiesnesis diskusijās neielaidās. Perioda pēdējās minūtēs labs pretuzbrukums padevās mūsējiem, kad pēc Džonsona piespēles pirmos vārtus sezonā guva Cibuļskis un 1:1! Dinamo neapstājās un uzreiz centās gūt otros vārtus; šeit talkā nāca arī pretinieki, nopelnot kārtējo noraidījumu. Un rīdziniekiem beidzot izdevās realizēt skaitlisko pārsvaru - pēc teicamas saspēles savus sestos vārtus sezonā guva Žirū, vadībā jau izvirzot Dinamo. Otrais periods uzvarēts ar 2:0, bet pēc spēlētām 40 minūtēm 2:1 vadība mājiniekiem.

Trešo trešdaļu ļoti neveiksmīgi sāka Dinamo, vārtus zaudējot jau pirmajā minūtē. Kuzņecovam Telkvistu pārspēt no tuvas distances neizdevās, toties ar atkārtotu metienu vārtus guva Vladimirs Antipovs. Vārtu birums turpinājās - Andris Džeriņš ar metienu no vārtu priekšas vadībā vēlreiz izvirzīja mājiniekus, bet jau nākamajā epizodē strīdīgus vārtus guva viesi un 3:3. Telkvistam neizdevās Kontiolas mesto ripu nofiksēt tvērējcimdā un tā nokļuva vārtos. Diemžēl arī šajā mačā atkārtojās aizvadītās izbraukuma sērijas nelāgā pieredze, kad Dinamo divos mačos pēc kārtas īsā brīdī ļāva pretiniekiem gūt vairākus vārtus - Jakuceņa guva trešos Traktor vārtus nepilnu piecu minūšu laikā un rīdzinieki jau nonāca iedzinējos ar 3:4.

Dinamo visiem spēkiem centās atspēlēties, izveidojot vairākas diezgan labas iespējas gūt vārtus, bet allaž patraucēja Traktor aizsargi vai savā vietā bija Mezins. Trīs minūtes pirms pamatlaika beigām noraidījumu izpelnījās Daugaviņš, mājinieku izredzes atspēlēties samazinot līdz minimumam. Neko šoreiz nedeva arī Telkvista maiņa pēdējā minūtē, turklāt Vjačeslavs Belovs mūsu tukšajā cietoksnī ieraidīja arī piekto ripu. Tādējādi Rīgas Dinamo piedzīvoja jau piekto zaudējumu KHL čempionātā pēc kārtas - 3:5.

Tādējādi pēc 20 aizvadītām spēlēm Dinamo rēķinā arvien ir tikai 17 punkti un pēdējā vieta Rietumu konferences kopvērtējumā. Komanda nav pratusi pamatlaikā uzvarēt nevienā no desmit spēlēm oktobra mēnesī.

Nākamo spēli komanda aizvadīs piektdien Liepājā, kur tiksies ar visas līgas pastarīti Jekaterinburgas Avtomobilist ar Krisu Holtu vārtos. Savukārt pēc tam divas smagas spēles viesos pret čempioniem Maskavas Dinamo un Sanktpēterburgas SKA - komandām, kuras šosezon rāda visiespaidīgāko sniegumu līgā.

KHL regulārais čempionāts. 2012.gada 23.oktobris. Rīga, Arēna Rīga.

Rīgas Dinamo – Čeļabinskas Traktor 3:5 (0:1; 2:0; 1:4)

Vārti: 19:08 Karpovs 0:1; 35:42 Cibuļskis (Džonsons) 1:1; 38:24 Žirū (Šehura, Ņiživijs, vair.) 2:1; 40:41 Antipovs (Kuzņecovs) 2:2; 42:51 Džeriņš (Daugaviņš, Galviņš) 3:2; 43:16 Kontiola 3:3; 45:38 Jakuceņa (Kosticins) 3:4; 59:52 Belovs (Kontiola, t.v.) 3:5;

Vārtsargi: Mikaels Telkvists – Andrejs Mezins

Metieni: 29-28

Soda minūtes: 6-10

Skatītāji: 6370

Dinamo: Telkvists; Galviņš - K.Rēdlihs, Cibuļskis - Reķis, J.Rēdlihs - Sotnieks; Karsums - Džonsons - Indrašis, Žirū - Šehura - Ņiživijs, Daugaviņš - Džeriņš - Meija, Šremps - Bičevskis - Biezais