Pirmdiena, 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija

Sabres brīnumainās pārvērtības cerēto rezultātu nedod - kārtējais zaudējums

Kārtējo neveiksmi Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta mačā otrdien cieta latviešu uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo_ Sabres _komanda, kas savā laukumā ar 1:2 (0:1, 0:0, 1:1) piekāpās Otavas Senators hokejistiem. Ja iepriekšējā mačā līgas pastarīte Sabres izpildīja vien desmit metienus pa vārtiem, atkārtojot vienības antirekordu, šoreiz pa tika veikti 36 metieni, kas ir jauns sezonas rekords.

Spēles rezultātu pirmajā trešdaļā atklāja viesu komandas zviedru spēlētājs Ēriks Kārlsons, trešās trešdaļas sestajā minūtē Tailers Maijerss panāca izlīdzinājumu 1:1, kad Otavas kluba vārtsarga redzamību bija nosedzis Girgensons. Tomēr uzvaru Senators izrāva septiņas minūtes vēlāk, kad izcēlās čehs Milans Mihaleks.Girgensons šajā mačā laukumā pavadīja 20 minūtes un septiņas sekundes, izceļoties ar trim metieniem pa vārtiem un četriem bloķētiem metieniem, uzvarot desmit iemetienos no 18, bet cīņu noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.Ja sezonas ievadā Girgensonam ilgstoši bija labākais lietderības koeficients komandā, 16 šogad aizvadītajos mačos viņa lietderības koeficients bijis negatīvs -15. Tāpat pēdējās 18 spēlēs viņš izcēlies vien ar trim precīziem metieniem.Kā zināms, iepriekšējā nedēļā Sabres hokejistiem izdevās pārtraukt 14 zaudējumu sēriju, kas bija jauns vienības antirekords. Tā bija garākā kādas NHL komandas zaudējumu sērija kopš 2003.gada. Savukārt līgas antirekords ir 17 zaudējumi pēc kārtas pamatlaikā, ko 1974./75.gada sezonā sasniedza Vašingtonas Capitals, bet 1992./93.gadā atkārtoja Sanhosē Sharks, kad turklāt vienību pārstāvēja arī latvieši Sandis Ozoliņš un Artūrs Irbe.Pašlaik 21 gadu vecais Girgensons pagājušajā sezonā NHL 70 mačos guva astoņus vārtus un veica 14 rezultatīvas piespēles. Savukārt šosezon viņš 55 cīņās guvis 14 vārtus un izpildījis 12 rezultatīvas piespēles, kas dod otro vietu komandas rezultatīvāko spēlētāju sarakstā, zaudējot vien Taileram Enisam, kā arī ir labākais vienības vārtu guvējs.Kā zināms, latvietis triumfēja NHL Visu zvaigžņu spēles balsojumā, iegūstot iespēju piedalīties nesen notikušajā mačā. Iepriekšējo reizi kāds no Latvijas hokejistiem NHL Visu zvaigžņu spēlē bija piedalījies 2003.gadā, kad tas bija aizsargs Sandis Ozoliņš. Viņš savas karjeras laikā Visu zvaigžņu spēlē piedalījās septiņas reizes.Šajā sezonā Sabres komandu vada bijušais Latvijas izlases galvenais treneris kanādietis Teds Nolans, bet viņam palīdz vēl divi kādreizējie Latvijas valstsvienības treneri Artūrs Irbe un Toms Kūlens.Noslēdzot piecu mājas spēļu sēriju, nākamo maču Sabres komanda aizvadīs svētdien, kad uzņems Filadelfijas Flyers hokejistus.Sabres pēc 55 aizvadītiem mačiem ar 35 punktiem stabili ir vājākā komanda Atlantijas divīzijā, kā arī ieņem noslēdzošo 16.vietu arī Austrumu konferencē. Arī visas līgas kopvērtējumā tā pašlaik ir pēdējā.