Bļugeram uzvaras vārti Penguins mačā pret Stenlija kausa īpašnieci Blues

Ar uzvaras vārtiem jau spēles 39. sekundē trešdien izcēlās Latvijas izlases uzbrucējs Teodors Bļugers, palīdzot NHL klubam Pitsburgas Penguins savā laukumā ar 3:0 pārspēt Stenlija kausa īpašniekus Sentluisas Blues. Bļugers tika atzīts par spēles trešo spožāko zvaigzni.

Pēc spēlētām 39 sekundēm Bļugers vārtu priekšā pielaboja partnera pa gaisu mestās ripas lidojuma virzienu, pārspējot Džordanu Binningtonu. Vēl pa ripai otrajā un trešajā periodā iemeta Stefans Noesens, kuram šī bija pirmā spēle šosezon un pirmie vārti, kā arī Alekss Galčeņuks (otrie vārti 19 spēlēs šosezon).

Visus 28 pretinieku metienus atvairīja Tristans Džarijs. Kā vēstīts, vairāki uzbrukuma līderi Pitsburgai ir savainoti, ieskaitot kapteini Sidniju Krosbiju. Tas paver iespēju spēlēt arī hokejistiem, kuri NHL līmenī to dara retāk.

Bļugers spēlēja 16 minūtes un 27 sekundes (4:07 mazākumā), veicot divus metienus, izpildot vienu spēka paņēmienu un nopelnot pozitīvu+1 lietderības rādītāju.

Bļugers šosezon piedalījies ikvienā no 28 mačiem, iekrājot septiņus (3+4) rezultativitātes punktus un -3 lietderību.

Ar 34 punktiem 28 spēlēs pingvīni Austrumu konferencē ir piektie.