Rīgā +19 °C
Trešdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

Dārziņa pārstāvētā Ak Bars komanda cieš pirmo zaudējumu KHL Austrumu finālā; Znaroka Dinamo kapitulē SKA

Latvijas hokeja izlases uzbrucēja Laura Dārziņa pārstāvētā KHL vienība Kazaņas Ak Bars trešdien viesos piedzīvoja pirmo neveiksmi Gagarina kausa izcīņas Austrumu konferences finālsērijā - 0:1 otrajā papildlaikā pret Čeļabinskas Traktor. Latvietis gan astoto spēli pēc kārtas netika iekļauts kazaņiešu pieteikumā. Pirmo neveiksmi Rietumu finālā tikmēr piedzīvoja čempioni Maskavas Dinamo - 2:6 savā laukumā pret SKA.

Čeļabinskā pamatlaika 60 minūtēs nevieni vārti tā arī netika gūti, tieši tas pats pēc pirmā papildlaika. Un tikai otrā papildlaika izskaņā (mača 99.minūtē) Antons Glinkins ar teicamu metienu no aizsega izrāva uzvaru Traktor hokejistiem - 1:0. Teicami nospēleja abu komandu vārtsargi - Maikls Gārnets tika galā ar visiem 39 Ak Bars raidījumiem, bet Konstantīns Baruļins atvairīja 47 no 48.

Tādējādi rezultāts sērijā līdz četrām uzvarām nu kļuvis 2:1 Ak Bars labā. Sērijas ceturtā spēle ceturtdien notiks turpat Čeļabinskā.

Tikmēr Rietumu finālsērijas ceturto spēli Maskavā aizvadīja vietējā Dinamo komanda un Sanktpēterburgas SKA. Līdz mača vidum viss ritēja pēc Dinamo plāna, jo Mareks Kvapils un Aleksejs Cvetkovs panāca 2:0 laukuma saimnieku labā. Tiesa, tad SKA precīzi piecu minūšu laikā trīs reizes pārspēja Aleksandru Jerjomenko, izvirzoties vadībā.

Trešā perioda ievadā Sanktpēterburgas hokejisti izcēlās vēl divas reizes, bet 11 sekundes pirms mača beigām sesto ripu raidīja jau tukšos vārtos. Pēc piektās ielaistās ripas Jerjomenko maskaviešu vārtos nomainīja jaunais Aleksandrs Šaričenkovs. Tikmēr Iļja Ježovs SKA vārtos tika galā ar 23 no 25 metieniem. Ar diviem vārtiem un rezultatīvu piespēli uzvarētājiem izcēlās aizsargs Kevins Dālmens.

Sērijā rezultāts tādējādi kļuvis 3:1 Dinamo labā. Piektais mačs sestdien norisināsies Sanktpēterburgā.