Trešdiena, 2. oktobris
Skaidris, Ilma

Dinamo izcīna grūtu uzvaru pār Novosibirskas Sibirj

Rīgas Dinamo hokejisti Kontinentālās hokeja līgas kārtējā spēlē piektdien sīvā cīņā ar 6:4 (3:1, 2:2, 1:1)   pārspēja Novosibirskas Sibirj komandu, gūstot svarīgu panākumu cīņā par iekļūšanu KHL izslēgšanas turnīrā. Šobrīd turnīra tabulā Dinamo ir 12.vietā.Sestdien plkst.17 abas komandas tiksies vēlreiz.

Pirmos vārtus mājinieku labā jau 2.minūtē guva Marks Hartigans. Šķērsojis zilo līniju, viņš izdarīja metienu, un ripa rikošetā no Sibirj aizsarga nūjas ielidoja viesu vārtos.Taču jau divas minūtes vēlāk rezultāts kļuva neizšķirts. Izmantojot skaitlisko vairākumu (noraidīts bija Sotnieks), Novosibirskas komanda izspēlēja skaistu kombināciju, ko pabeidza Aleksejs Tertišnijs.Pēc diviem ātrajiem vārtiem uz ledus turpinājās aktīvs uzbrukuma hokejs, līdz trešdaļas vidū otrreiz vadībā izvirzījās rīdzinieki. Krišjāņa Rēdliha tālmetienu viesu vārtsargs Kļučņikovs atvairīja, taču pazaudēja ripu, un veiklāks vārtu priekšā bija Aleksandrs Ņiživijs – 2:1.Trešdaļas pēdējā minūtē Dinamo guva trešos vārtus. Viesu zonā ripu atņēma Hosa, tā nonāca pie Elisona, pēc tam pie Ģirta Ankipāna, kurš meta precīzi.Otrās trešdaļas sākumā dinamieši četras minūtes pēc kārtas spēlēja skaitliskajā vairākumā, tomēr ripu Kļučņikova vārtos viņiem dabūt neizdevās. Trešdaļas vidū divas ļoti bīstamas situācijas pie Dinamo vārtiem neitralizēja Sergejs Naumovs, taču arī viņa amata brālis laukuma otrā galā darbojās tikpat sekmīgi.Trešdaļas vidū pa reizei tomēr nācās kapitulēt arī viņiem. Vispirms Sibirj vārtu vīru izdevās pārspēt Marselam Hosam. Kļučņikovs ripu atsita, vārtu priekšā par to pacīnījās Ankipāns un Hosa, un slovāku leģionārs panāca 4:1. Bet jau divas minūtes vēlāk ar ļoti spēcīgu raidījumu Naumovu pārspēja Jevgeņijs Muratovs.Vēl pēc brīža Dinamo ieguva divu vīru skaitlisko pārsvaru, ko ar ļoti spēcīgu metienu realizēja Krišjānis Rēdlihs.Diemžēl pašu perioda izskaņu rīdzinieki nospēlēja pavirši, ļaujot Sibirj gūt vārtus sekundi līdz trešdaļas beigām.Trešā trešdaļa sākās ar vētrainiem Novosibirskas komandas uzbrukumiem, turklāt iniciatīvu viņiem uzdāvināja vairāki mājinieku divminūšu sodi. Notikumiem bagātā cīņā rezultāts ilgu laiku nemainījās, līdz nepilnas piecas minūtes līdz pamatlaika beigām Sibirj samazināja starpību līdz minimumam un mača galotni padarīja īpaši nervozu.Tūlīt pēc tam divus lieliskus sologājienus veica Hosa. Atjaunot divu vārtu pārsvaru viņam gan neizdevās, taču otrajā gadījumā viesi pret viņu izpelnījās divas soda minūtes, piebremzējot Sibirj ofensīvu.Atlikušajā laikā uzvaru rīdziniekiem tomēr izdevās uzvaru nosargāt. Punktu ar metienu tukšos vārtos spēlei pielika Hartigans.

Kontinentālā hokeja līga

Rīgas Dinamo – Novosibirskas Sibirj 6:4 (3:1, 2:2, 1:1)

Vārti: 1:33 Hartigans – 1:0, 3:38 Tertišnijs (Lapins, Tjurins, vair.) – 1:1, 10:34 Ņiživijs (K.Rēdlihs, Cipulis) – 2:1, 19:35 Ankipāns (Elisons, Hosa) – 3:1, 32:32 Hosa (Ankipāns) 4:1, 34:42 Muratovs (Berdņikovs) – 4:2, 37:44 K.Rēdlihs (Ņiživijs, vair.) – 5:2, 39:59 Lapins (Petuškovs) – 5:3, 55:17 Černiks (Pavlikovskis, Markelovs) – 5:4, 59:59 Hartigans (K.Rēdlihs) – 6:4.