Pirmdiena, 30. septembris
Menarda, Elma, Elna

Rīgas Dinamo hokejisti ar zaudējumu sākuši Gagarina kausa izcīņas ceturtdaļfināla sēriju pret Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenēto hokeja klubu MVD. Piektdien Maskavas piepilsētā Balašihā rīdzinieki, būdami vadībā pēc pirmās trešdaļas, cieta zaudējumu 1:4. Visus četrus vārtus viesi zaudēja trīsarpus minūšu laikā.Sērija ritēs līdz četrām uzvarām. Otrā spēle notiks sestdien viesos, bet pirmdien un otrdien Krievijas klubs viesosies Rīgā.

Cīņas sākumā ļoti aktīvi uzbruka laukuma saimnieki, un jau pirmajās trijās minūtēs Prusekam nācās atvairīt 5 – 6 bīstamus metienus. Pagāja labs brīdis, līdz spēlē pirmo reizi nopietni nācās iesaistīties arī MVD vārtsargam Gārnetam.

Trešdaļas vidū spēle izlīdzinājās, taču vairāk darba vienalga bija Dinamo vārtsargam.

Trīsarpus minūtes līdz perioda beigām pirmais tomēr kapitulēja Gārnets. Ar Karsuma pielaboto Sprukta metienu viņš tika galā, taču “pazaudēja” ripu. Klāt piesteidzās Mārtiņš Cipulis un iebakstīja to vārtos – 1:0.

Pretēji gaidītajam otrās trešdaļas sākumā spēle pārsvarā ritēja par “miličiem” saukto MVD hokejistu aizsardzības zonā, un pirmajās piecās minūtēs mājinieki tikai ar lielām grūtībām nosargāja savus vārtus neskartus.

Izturējuši viesu pirmo minūšu ofensīvu, laukuma saimnieki devās atspēlēties, un nu vairākas reizes briesmās bija jau Pruseka vārti.

Otrās trešdaļas vidū Dinamo hokejisti visai veiksmīgi nospēlēja divas minūtes mazākumā. Tūlīt pēc tam laba iespēja gūt otros vārtus bija Bērziņam, taču viņa metienu pretuzbrukumā divi pret viens Gārnets atvairīja.

Trešdaļas izskaņā skaitlisko vairākumu ieguva jau rīdzinieki, kādā no epizodēm viens pats vārtu priekšā palika Sprukts, tomēr apspēlēt mājinieku vārtuvīru neizdevās arī viņam.

Trešā perioda sākums rīdziniekiem sanāca pagalam neveiksmīgs. Nebija nospēlētas pat sešas minūtes, kad Dinamo jau bija nonākuši iedzinējos ar triju vārtu starpību.

Vispirms metienu no zilās līnijas vārtu priekšā pielaboja Jurijs Babenko. 61 sekundi vēlāk neviena nenosegtais Konstantīns Volkovs Pruseka atsisto ripu raidīja praktiski tukšos vārtos. Vēl pēc brīža Deniss Mosaļovs, apslidojis vārtus, pārspēja čehu vārtsargu trešo reizi, un tūlīt pēc tam Martins Štrbaks iešāva ripu no zilās līnijas - 1:4.

Vienīgā izmaiņa salīdzinājumā ar pēdējo spēli pret Sanktpēterburgas SKA bija Armanda Bērziņa iekļaušana ceturtajā uzbrucēju trijniekā. Rodrigo Laviņš, kurš piedalījās pēdējā Dinamo treniņā, palika ārpus sastāva.

Kontinentālās hokeja līgas pamatturnīrā komandas savā starpā šosezon jau bija tikušās divas reizes, un abās reizēs pārāki bija MVD hokejisti – 2:1 un 4:2.

Kā zināms, pirmajā kārtā Dinamo ar 3:1 apspēlēja vienus no turnīra favorītiem Sanktpēterburgas SKA. Savukārt HK MVD trīs reizes pēc kārtas pieveica Maskavas CSKA vienību.

sdssdgf

Šuplers: par pirmajām divām trešdaļām man pret komandu pretenziju nav

Gagarina kausa izcīņa, 2.kārta

HK MVD – Rīgas Dinamo 4:1 (0:1, 0:0, 4:0)
Vārti:
16:25 Cipulis (Karsums, Sprukts) – 0:1, 42:59 Babenko (Gorbunovs, Zainuļins) – 1:1, 44:00 Volkovs (Derļuks) – 2:1, 46:01 Mosaļovs – 3:1, 46:28 Štrbaks (Novaks) – 4:1

Metieni: 28 – 24
Soda min.: 20 - 8

Dinamo: Pruseks, Ozoliņš – Sorokins, Hosa – Petrovickis – Ņiživijs, Sotnieks – Kr.Rēdlihs, Karsums – Sprukts – Cipulis, J.Rēdlihs – Galviņš, Dārziņš – Karija – M.Rēdlihs, Meija – Bērziņš – Iguldens