Otrdiena, 1. oktobris
Lāsma, Zanda, Zandis

Latvijas hokeja valstsvienība pēdējā pārbaudes spēlē pirms pasaules čempionāta ar 5:3 pārspēja Norvēģijas izlasi. Latvijas hokejisti uz Slovākiju dosies ceturtdien, pirmā spēle pasaules čempionātā paredzēta sestdien pret Čehijas izlasi.Salīdzinājumā ar pirmdienas maču Latvijas valstsvienības vārtus sargāja Edgars Masaļskis, elkoņa savainojumu guvušā aizsarga Artūra Kuldas vietā spēlēja Mārtiņš Jakovļevs, bet ceturtajā uzbrucēju trijniekā šoreiz bija Meija, Bērziņš un Bukarts.

Otrajā spēlē pret Norvēģiju Znaroks būtu vēlējies vairāk cīņas vienādos sastāvos

Cīņas sākumā laukuma saimniekiem bija neliels teritoriāls pārsvars, ko izdevās realizēt 10.minūtē. Ar metienu no zilās līnijas norvēģu vārtsargu Grotnesu pārsteidza Jānis Andersons.

Drīz pēc tam Latvijas hokejisti gandrīz pusotru minūti varēja spēlēt piecatā pret trijiem viesiem, taču atšķirībā no abu komandu iepriekšējā mača šinī gadījumā ar vairākuma realizēju nesekmējās. Rezultāts nemainījās arī perioda beigās, kad gandrīz divas minūtes mazākumā bija jāspēlē mājiniekiem. Toties divas sekundes līdz beigām Lauris Dārziņš ar atkārtotu metienu no vārtu priekšas guva otros vārtus.

Otrajā trešdaļā abu komandu darbība aizsardzībā dominēja par centieniem uzbrukumā, tāpēc reālu vārtu gūšanas iespēju komandām bija pamaz. 34.minūtē vienu no retajām realizēja Norvēģijas izlase – skaitliskajā vairākumā Mortens Asks ar plaukstas metienu pārspēja Masaļski.

Trešā perioda sākuma mazliet aktīvāk uzbruka Norvēģijas hokejisti, taču vienā no pretuzbrukumiem Meija izkārtoja netraucētu metienu Oskaram Cibuļskim, kurš ieraidīja ripu vārtu “devītniekā”. Jau pusminūti vēlāk ar tikpat precīzu raidījumu atbildēja Ole Kristians Tolefsens, taču vēl pēc divām minūtēm Cibuļskis ar metienu no zilās līnijas otrreiz pārspēja savu un pretinieku spēlētāju nosegto Grotnesu un atjaunoja divu vārtu pārsvaru – 4:2.

Mazāku un lielāku incidentu saraustītajā spēlē viesi septiņas minūtes līdz pamatlaika beigām vēlreiz spēja samazināt starpību līdz minimumam, taču drīz pēc tam Georgijs Pujacs ar ļoti spēcīgu metienu trieca ripu vārtos, trešo reizi mačā realizējot skaitlisko vairākumu – 5:3.

Astoņās pārbaudes spēlēs pirms pasaules čempionāta Latvijas hokejisti izcīnīja trīs uzvaras un piedzīvoja piecus zaudējumus.

Pārbaudes spēle hokejā

Latvija – Norvēģija 5:3 (2:0, 0:1, 3:2)
Vārti
: 9:26 Andersons (Saulietis, Pečura) – 1:0, 19:58 Dārziņš (Ņiživijs, Vasiļjevs, vair.) – 2:0, 33:37 Asks (Hansens, vair.) – 2:1, 45:36 Cibuļskis (Meija, Bērziņš) – 3:1, 46:05 Tolefsens (Olimbs, Spetss) – 3:2, 47:54 Cibuļskis (Meija, Bērziņš, vair.) – 4:2, 52:41 Fredriksens (Asks, Roimarks) – 4:3, 53:50 Pujacs (Ņiživijs, Cipulis, vair.) – 5:3
Metieni: 34 - 28
Iemetieni: 31 - 35
Latvija: Masaļskis, Reķis – Pujacs, Cipulis – Vasiļjevs – Ņiživijs, Jakovļevs – Kr.Rēdlihs, M.Rēdlihs – Džeriņš – Dārziņš, J.Rēdlihs – Andersons, Ankipāns – Pečura – Saulietis, Sotnieks – Cibuļskis, Meija – Bērziņš – Bukarts, Jekimovs