Rīgā +17 °C
Pirmdiena, 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija

Latvijas komanda Rīgas Dinamo pirmdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā, noslēdzot astoņu mājas spēļu sēriju, ar rezultātu 2:3 (0:0; 1:2; 1:1) piekāpās Novosibirskas Sibirj vienībai. Astoņās mājas spēlēs dinamieši tika pie sešiem panākumiem.Rīdziniekiem ar precīziem metieniem izcēlās aizsargi Milans Jurčina un Čārlzs Genovejs, bet viesiem divus vārtus guva Viktors Bobrovs, vienus - Jarno Koskiranta.

Dueļa pirmajās minūtēs acīmredzams pārsvars piederēja Sibirj hokejistiem, kuriem izdevās mājiniekus iespiest viņu aizsardzības zonā, turklāt vairākkārt spēlē iesaistījās Rīgas Dinamo vārtsargs Jakubs Sedlāčeks, kuru viesiem gan pārspēt neizdevās. Tiesa, vienā no vārtu gūšanas iespējām Artjoms Vorošilo nespēja trāpīt, kad viņam partneris piespēlēja ripu uz tukšo vārtu stūri. Turpinājumā cīņa starp abiem klubiem izlīdzinājās, turklāt rīdzinieku pirmajai maiņai - Laurim Dārziņam, Līnusam Videlam un Miķelim Rēdliham - izdevās raidīt vairākums metienus pa Novosibirskas komandas vārtiem, turklāt Videls pamanījās trāpīt arī pa vārtu stabu.

Nepilnas četras minūtes pirms trešdaļas noslēguma Sibirj gan raidīja ripu Sedlāčeka sargātajos vārtos, taču tas acīmredzami tika darīts ar augsti paceltu nūju, tādēļ vārtu guvums ieskaitīts netika.

Otrā trešdaļa Rīgas Dinamo komandai iesākās ar aukstu dušu, jo tās trešajā minūtē Sedlāčeku pārspēja Bobrovs, bet 35 sekundes vēlāk viņam piebalsoja Koskiranta, kurš ripu vārtos šķietami raidīja ar slidu, taču tiesneši vārtu guvumu nolēma ieskaitīt. Mirkli vēlāk rīdzinieki tika pie iespējas spēlēt vairākumā, jo noteikumi tika pārkāpti pret Miku Indraši. Vairākuma izskaņā mājinieki vienus vārtus atguva, kad no zilās līnijas Jurčina pārspēja pretinieku vārtsargu Ņikitu Bespalovu. Dueļa turpinājumā abas komandas aizvadīja līdzvērtīgu cīņu, taču otrā perioda izskaņa piederēja Sibirj komandai, kas iespieda rīdziniekus viņu aizsardzības zonā, vairākkārt no droša vārtu zaudējuma mājiniekus glābjot Sedlāčekam.

Trešdaļas noslēgumā Latvijas vienību mazākumā atstāja Aleksandrs Jerofejevs, bet vairākuma laikā Sibirj hokejisti trāpīja pa vārtu pārliktni. Tiesneši pēc šīs epizodes atkal nolēma skatīties video atkārtojumu, taču vārti gūti netika. Viena hokejista pārsvaru viesi tā arī neizmantoja, turklāt četras sekundes pirms trešdaļas beigām noraidījumu saņēma arī Videls.

Cīņas noslēdzošo periodu Rīgas Dinamo iesāka mazākumā, ko gan viesiem izmantot neizdevās, taču trešdaļas trešajā minūtē metiena trajektoriju laboja Bobrovs, kurš tādejādi guva savus otros vārtus šajā cīņā. Mājinieki centās atspēlēties, un tas vainagojās panākumiem, kad pēc lieliska individuālā reida pretinieku zonā ripu vārtu tuvējā augšējā stūrī raidīja Genovejs, samazinot rezultāta starpību līdz minimumam.

Pēc vienu vārtu atgūšanas rīdzinieki aktivizējās un veica ofensīvu, regulāri iespiežot Sibirj hokejistus viņu aizsardzības zonā. Vienā no epizodēm lieli asumi izcēlās pie Novosibirskas kluba vārtiem, kā rezultātā Rīgas Dinamo varēja spēlēt vairākumā, kas gan netika izmantots, turklāt atzīstamu sniegumu demonstrēja arī viesu vārtsargs Bespalovs. Pēdējās minūtēs Latvijas vienība izdarīja lielu spiedienu uz sāncenšu vārtiem, bet nepalīdzēja arī Sedlāčeka nomaiņa pret sesto laukuma spēlētāju.

Neilgi pirms mača kļuva zināms, ka Sibirj grasās savu pamatvārtsargu somu Miko Koskinenu aizmainīt uz Sanktpēterburgas SKA, bet viņa vietā cīņā pret rīdziniekiem vārtos stājās Bespalovs.

Dinamo treneri mačam pieteica 21 hokejistu - divus vārtsargus, septiņus aizsargus un 12 uzbrucējus. Vārtus šovakar sargāja Jakubs Sedlāčeks.

Decembrī kopā Rīgas Dinamo aizvadīs vien divas mājas spēles - bez mača ar Sibirj vēl 24.decembrī gaidāma cīņa ar Maskavas CSKA. Svētdien komanda uzsāks četru izbraukuma spēļu sēriju, kam sekos atgriešanās mājās un vēlāka došanās uz maču Helsinkos.

KHL regulārais čempionāts. 2014.gada 1.decembris. Rīga, Arēna Rīga.

Rīgas Dinamo - Novosibirskas Sibirj 2:3 (0:0; 1:2; 1:1)

Vārti: 22:20 Bobrovs (Belovs) 0:1; 22:55 Koskiranta (Kugriševs, Enlunds) 0:2; 25:20 Jurčina (Hosa, Vilsons, vair.) 1:2; 41:53 Bobrovs (Kopeikins, Ignatovičs, vair.) 1:3; 47:06 Genovejs (Vidells, Meija) 2:3;

Vārtsargi: Jakubs Sedlāčeks - Ņikita Bespalovs

Metieni: 20-27

Soda minūtes: 4-4

Skatītāji: 4270

Rīgas Dinamo sastāvs spēlei: Vārtsargi: #36 Sedlāčeks (#38 Delorjē); Aizsargi: #9 Kr.Rēdlihs - #44 Cibuļskis, #5 Genovejs - #68 Jurčina, #27 Pujacs - #23 Jerofejevs, #61 Augstkalns; Uzbrucēji: #10 Dārziņš - #55 Vidells - #19 M.Rēdlihs, #81 Hossa - #16 Vilsons - #70 Indrašis, #17 Saulietis - #96 Bičevskis - #13 Skvorcovs, 71 Bukarts - #25 Džeriņš - #87 Meija.