Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

Rīgas Dinamo hokejisti izcīnījuši pirmo uzvaru savā laukumā Kontinentālās hokeja līgas jaunajā sezonā. Otrdien Arēnā Rīga mājinieki ar 6:3 pārspēja bijušā Dinamo aizsarga Vladimira Krikunova vadīto Ņižņekamskas komandu Ņeftehimik un ar 11 punktiem sešās spēlēs KHL Rietumu zonas turnīra tabulā pakāpās uz otro vietu. Nākamo spēli rīdzinieki aizvadīs ceturtdien pret Jekaterinburgas Avtomobilist hokejistiem.

Šuplers: ļoti labi aizvadījām otro un trešo trešdaļu

Līdzīgi kā iepriekšējā spēlē arī šoreiz pirmās minūtes rīdziniekiem bija pagalam neveiksmīgas. Jau 47.sekundē nopelnījuši skaitlisko vairākumu, Dinamo hokejisti neko prātīgu pretinieku zonā nespēja izveidot, bet Ņižņekamskas komanda, izturējusi divas minūtes mazākumā, tūlīt pat atbildēja ar rezultatīvu pretuzbrukumu – Telkvistu pārspēja Makarovs. Turklāt dažu nākamo minūšu laikā Ņeftehimik spēlētāji izveidoja vēl trīs reālas vārtu gūšanas iespējas.

Viesu vārtsargam Manro pirmo puslīdz bīstamo metienu nācās atvairīt tikai 9.minūtē, kad viņš tvēra Sotnieka raidījumu. Taču šai epizodei uzreiz sekoja divi ļoti bīstami momenti pie mājinieku vārtiem, kuros nevainojami nospēlēja Telkvists.

Godam izturējuši divas minūtes mazākumā, rīdzinieki pretēji spēles gaitai panāca izlīdzinājumu. Aiz vārtiem M.Rēdlihs pacīnījās par ripu un acīgi piespēlēja viesu aizsargu piemirstajam Brokam Troteram, kurš pēc lielmeistara pauzes raidīja ripu starp Manro kājsargiem – 1:1.

Gūtie vārti iedvesmoja dinamiešus, un pirmās trešdaļas beigās iniciatīva jau piederēja viņiem. Pēdējā minūtē pēc ilga rīdzinieku uzbrukuma viens pie pretinieku vārtu stabiņa tika atstāts Marks Hartigans, kurš Reķa piespēlēto ripu pāradresēja praktiski tukšos vārtos – 2:1.

Otrās trešdaļas trešajā minūtē rezultāts atkal kļuva neizšķirts. Jakuceņas atspēlētā ripa trāpīja pa Ņeftehimik uzbrucēja Senpjēra slidu, tad atsitās pret Ozoliņa slidu un ieslīdēja vārtos – 2:2. Taču dažas minūtes vēlāk veiksme uzsmaidīja jau laukuma saimniekiem – pēc vairākiem rikošetiem pretinieku vārtu priekšā ripa atlēca pie Mārtiņa Karsuma – 3:2.

Līdz otrajam pārtraukumam krietni vairāk ripu kontrolēja un arī metienu izdarīja Ņižņekamskas hokejisti, taču reālu vārtu gūšanas iespēju pie abiem vārtiem bija pamaz.

Trešajā trešdaļā vienlīdz labas iespējas mainīt rezultātu bija abām komandām, līdz perioda vidū laukuma saimnieki uz pusotru minūti ieguva lielo skaitlisko vairākumu. Dārziņa tālu metienu viesu vārtsargs atvairīja, taču vārtu priekšā sekmīgi nospēlēja Surovijs, atspēlēja ripu Aleksandram Ņiživijam, kurš raidīja to vārtu tīklā – 4:2.

Bet jau minūti vēlāk Ņeftehimik vārtu priekšā veikli nospēlēja Karsums. Noķēris ripu ar roku, viņš to nolika sev uz nūjas un trieca zem vārtu pārliktņa. Mārtiņš ar diviem vārtu guvumiem atzīmējies jau otro maču pēc kārtas – 5:2.

Pagāja vēl četras minūtes, un pretuzbrukumā elegantu kombināciju izspēlēja leģionāri Hartigans un Surovijs – 6:2. Tiesa, jau brīdi vēlāk neliela paviršība savu vārtu tuvumā rīdziniekiem maksāja trešos zaudētos vārtus.

Par labāko spēlētāju rīdzinieku rindās atzina Tomašu Suroviju.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo spēli pret Kazaņas Ak Bars (4:5) rīdzinieku sastāvā bija notikušas vairākas izmaiņas – pirmo reizi KHL čempionātā mājinieku vārtus sargāja Mikaels Telkvists, bet aizsargu Oskara Cibuļska un Krišjāņa Rēdliha vietā tika pieteikti Jēkabs Rēdlihs un Kristaps Sotnieks. Trešajā periodā Dinamo rindās KHL čempionātā debitēja arī Ainārs Podziņš.

Kontinentālā hokeja līga

Rīgas Dinamo – Ņižņekamskas Ņeftehimik 6:3 (2:1, 1:1, 3:1)

Vārti: 2:52 Makarovs (Belovs) – 0:1, 13:56 Troters (M.Rēdlihs) – 1:1, 19:28 Hartigans (Reķis, Ņiživijs) – 2:1, 22:16 Senpjērs (Bortņikovs, Jakuceņa) – 2:2, 25:04 Karsums – 3:2, 49:44 Ņiživijs (Surovijs, Dārziņš, vair.) – 4:2, 50:32 Karsums (Reķis, vair.) – 5:2, 54:25 Surovijs (Hartigans, Ozoliņš) – 6:2, 55:13 Pestuško (Koņkovs) – 6:3

Metieni: 24:37