Rīgā +22 °C
Otrdiena, 24. septembris
Agris, Agrita

FOTO, VIDEO: Latvija parāda raksturu un uzveic Kazahstānu

Ar uzvaru otrdien pasaules čempionātu Minskā turpināja Latvijas hokeja izlase, kas sarežģītā mačā ar 5:4 (1:2; 3:2, 1:0) uzveica Kazahstānu. Tādējādi pēc trim mačiem Latvija atguvusi vietu B grupas labāko četriniekā un turpina cīņu par vietu ceturtdaļfinālā.

Divus vārtus Latvijas labā guva Artūrs Kulda, pa vieniem Miks Indrašis, Miķelis Rēdlihs un Juris Štāls, bet kazahiem izcēlās Talgats Žailauovs, Jevgēņijs Rimarevs, Nikolajs Antropovs un Jevgēņijs Blohins. Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē atzina Georgiju Pujacu, kazahiem - naturalizēto kanādieti Kevinu Dālmenu.

Pēc trim mačiem B grupā maksimālie deviņi punkti ir Krievijai, pa sešiem Latvijai, ASV un Baltkrievijai, pieci Vācijai, trīs Somijai, viens kazahiem, bet Šveicei punktu nav. Nākošā spēle Latvijai ceturtdien plkst. 16.45 ar ASV.

Jau mača 1.minūtē Masaļskis divreiz iesaistījās spēlē pēc samērā bīstamām epizodēm, bet Latvijas atbilde bija ātra - teicams pretuzbrukums, Jura Štāla piespēle Mikam Indrašim un ripa lido virs Jeremejeva pleca - 1:0! Kopš spēles sākuma bija aizritējušas vien 75 sekundes. Tiesa, arī Kazahstāna ilgi iedzinējos neatradās, jo dažas minūtes vēlāk komandas vienīgais etniskais kazahs Talgats Žailauovs saņēma ripu uz zilās līnijas, aizslidoja līdz Masaļskim un izrēķinājās ar mūsu vārtsargu - 1:1. Tūdaļ pirmais noraidījums Latvijas sastāvā Aleksandram Ņiživijam, bet divas minūtes mazākumā izturētas godam. Sekoja vēl viens noraidījums Jēkabam Rēdliham - otrā mazākuma laikā trīs reizes bīstamās situācijās glābj Masaļskis. Noraidījumu sēriju turpināja Kristaps Sotnieks, kādā no epizodēm raidot ripu ārpus laukuma, taču mūsējie turpināja uzlabot arī izturēto mazākumu procentu. Pirmās 20 minūtes tomēr ar neizšķirtu nenoslēdzās - 15 sekundes pirms tā beigām Jevgēņijs Rimarevs ar asu metienu no šaura leņķa vēlreiz cauršāva Masaļski.

Jau otrā perioda pirmajā minūtē kazahi varēja panākt divu ripu pārsvaru, bet Romana Savčenko metiens lidoja garām vārtiem. Tikmēr turpinājumā kazahi nedaudz aizrāvās uzbrukumā, bet Latvijai ripu vārtos pēc Miķeļa Rēdliha piespēles raidīja Artūrs Kulda - 2:2! Tas krietni vien atdzīvināja tribīnes, taču drīz vien ceturtais skaitliskais mazākums - jaunais Roberts Lipsbergs bloķēja vārtsargu Jeremejevu. Drīz pēc tam pirmais noraidījums arī kazahiem un pašās tā beigās pēc tāla Kuldas šķīliena ripa ir vārtos - 3:2! Latvija vairākumu realizē ar pirmo mēģinājumu. Turpinājumā komandas pēc vairākiem noraidījumiem īsā brīdī palika trīs pret trīs. Šo situāciju labāk izmantoja Latvija - M.Rēdlihs saņēma ripu uzreiz pēc atgriešanās laukumā un izskrēja uz tikšanos ar Jeremejevu - 4:2! Pēdējās minūtēs Nikolajs Antropovs izprovocēja Latvijas kapteini Herbertu Vasiļjevu, divas minūtes arī Girgensonam, pēc tam lielo vairākumu no pašas vārtu priekšas realizējot Antropovam. Tūlīt pēc tam kazahi guva arī ceturtos vārtus, piecas sekundes pirms sirēnas no ļoti neliela attāluma izceļoties Jevgēņijam Blohinam. Abi vārti tika zaudēti mazākumā.

Trešo periodu teicami sāka Latvija - kazahus uz maiņu noķēra Štāls, kurš pa kreiso malu izlauzās līdz Jeremejevam un vārtsargs ar viņa metienu galā netika - 5:4! Darba zirgam Štālam 35.spēlē pasaules čempionātos pirmie vārti. Spēle turpinājās visai nervozā gaisotnē, kādā no epizodēm visai neizprotamu noraidījumu saņemot Andrim Džeriņam. Mazākumu Latvijai izdevās izturēt, tobrīd līdz pamatlaika beigām atliekot piecarpus minūtēm. Ar savu aktivitāti nedaudz vēlāk Indrašis izprovocēja uz noraidījumu pretiniekus, sarežģījot viņu izredzes atspēlēties. Pēdējā minūtē Kazahstāna mainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, bet Latvija trauslo pārsvaru nosargāja.

Vārtus šajā spēlē sargāja Edgars Masaļskis, bet pēc vienas spēles izlaišanas sastāvā atgriezās uzbrucējs Juris Štāls.

Pasaules hokeja čempionāts. 2014.gada 13.maijs. Minska, Minsk Arena.
Kazahstāna – Latvija 4:5 (2:1; 2:3; 0:1)

Vārti: 1:15 Indrašis (Štāls, J.Rēdlihs) 0:1; 4:43 Žailauovs (Semjonovs, Krasnoslobodcevs) 1:1; 19:45 Rimarevs (Antropovs, Savčenko) 2:1; 23:41 Kulda (M.Rēdlihs, Ķēniņš) 2:2; 29:51 Kulda (Indrašis, vair.) 2:3; 34:07 M.Rēdlihs (Sotnieks, Daugaviņš) 2:4; 39:11 Antropovs (Dālmens, vair.) 3:4; 39:55 Blohins (Dālmens, Antropovs, vair.) 4:4; 43:22 Štāls (Galviņš) 4:5;

Vārtsargi: Vitālijs Jeremejevs - Edgars Masaļskis
Metieni: 29-26
Soda minūtes: 8-18

Jau vēstīts, ka Latvija čempionātu iesāka nedēļas nogalē, kad vispirms izcīnīja vēsturisku uzvaru pār Somiju (3:2), bet svētdien ar 2:3 mača izskaņā piekāpās Vācijai.

Soma Ari Pekas Selina vadītā Kazahstāna zaudēja abās  spēlēs pirms tikšanās ar Latviju. Vispirms neveiksme pēcspēles metienos pret Vāciju (1:2), bet tad 1:4 pret čempionāta rīkotājiem baltkrieviem. Zīmīgi, ka abos mačos Kazahstāna vārtus guva pirmā, izceļoties KHL kluba Astanas Baris uzbrucējam Andrejam Gavriļinam. Vārtus abos mačos sargāja KHL kluba Baris vārtsargs Vitālijs Jeremejevs, bet kopumā Astanas komandu, kuru arī trenē Selins, pārstāv 16 turnīram pieteiktie hokejisti. Tāpat sastāvā ir Sanktpēterburgas SKA naturalizētais kanādiešu aizsargs Kevins Dālmens, kurš iepriekš pārstāvēja tieši Baris.

Abas komandas 2013.gada februārī tikās Soču olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā Rīgā, kad Latvija izrādījās pārāka ar 3:2.

Nākamo spēli Latvijas izlase aizvadīs ceturtdien plkst. 16.45 pret ASV, tad sekos tikšanās ar Krieviju, Baltkrieviju un Šveici.

Pasaules čempionātā 16 izlases sadalītas divās apakšgrupās, pa astoņām katrā, četrām labākajām kvalificējoties ceturtdaļfinālam.

Komandām, kuras grupās ieņems 5.-7.vietu, čempionāts būs noslēdzies, savukārt katras apakšgrupas vājākā komanda pametīs augstāko divīziju un nākamgad spēlēs pirmās divīzijas A grupā. Šo komandu vietas nākamgad ieņems Austrija un Slovēnija, kas abas spēcīgākajā līgā atgriezīsies pēc gada pārtraukuma.

Sacensības Minskā ilgs līdz 25.maijam. Latvijas valstsvienība spēcīgāko izlašu sabiedrībā startē jau 18.gadu pēc kārtas.

Kopumā uz Minsku devušies Latvijas 25 hokejisti - trīs vārtsargi, astoņi aizsargi un 14 uzbrucēji.

Par komandas kapteini iecelts izlases veterāns Herberts Vasiļjevs, savukārt viņa asistenti būs Georgijs Pujacs, Artūrs Kulda un Kaspars Daugaviņš, kuri šos pienākumus uzņemsies rotācijas kārtībā.

Latvijas hokeja izlases sastāvs dalībai pasaules čempionātā:

vārtsargi - Edgars Masaļskis (Poprad, Slovākija), Ivars Punnenovs (Rapersvīles Jona Lakers, Šveice), Kristers Gudļevskis (Tampabejas Lightning, NHL);

aizsargi - Guntis Galviņš (bez kluba), Rodrigo Laviņš, Jēkabs Rēdlihs, Georgijs Pujacs, Kristaps Sotnieks (visi - Rīgas Dinamo), Jānis Jaks (Rīga), Māris Jass (Homutovas Pirati, Čehija), Artūrs Kulda (Ufas Salavat Julajev, KHL);

uzbrucēji - Gints Meija, Andris Džeriņš, Mārtiņš Cipulis, Aleksandrs Ņiživijs, Miks Indrašis (visi - Rīgas Dinamo), Juris Štāls (Poprad), Koba Jass (Liberecas Bili Tygri, Čehija), Armands Bērziņš (Atirau Beibaris, Kazahstāna), Herberts Vasiļjevs (Krēfeldes Pinguine, Vācija), Ronalds Ķēniņš (Cīrihes ZSC Lions, Šveice), Miķelis Rēdlihs (Jaroslavļas Lokomotiv, KHL), Zemgus Girgensons (Bufalo Sabres, NHL), Roberts Lipsbergs (Sietlas Thunderbirds, WHL), Kaspars Daugaviņš (Maskavas Dinamo, KHL).

Lasiet vairāk Diena.lv īpašajā Pasaules čempionāta sadaļā, kur iespējams piedalīties arī prognožu spēlē!