Rīgā +20 °C
Trešdiena, 15. maijs
Sofija, Taiga, Airita, Arita

Girgensonam rezultatīva piespēle; Sabres piekāpjas Red Wings hokejistiem

Latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta mačā sestdien izcēlās ar rezultatīvu piespēli, tomēr viņa pārstāvētā Bufalo Sabres piedzīvoja zaudējumu.Sabres savā laukumā ar 3:4 (0:1, 2:1, 1:2) piekāpās Detroitas Red Wings, piedzīvojot ceturto zaudējumu pēc kārtas.

Mača rezultātu spēles 13.minūtē atklāja Red Wings uzbrucējs Breds Ričardss, kurš kopā ar komandas biedru izlauzās divatā pret Sabres aizsargu un izmantoja labvēlīgo situāciju. Otrā perioda astotajā minūtē viesi panāca jau divu vārtu pārsvaru, kad vairākumu realizēja Railijs Šīhens.Tiesa, nepilnas septiņas minūtes vēlāk vairākumu realizēja Sabres šogad ar otro numuru draftētais Džeks Aikels. Turpinājumā trīs minūtes vēlāk Girgensons veiksmīgi kavēja Red Wings hokejistus, turklāt latvietis piespēlēja Aikelam, kurš izslidoja viens pret Detroitas komandas vārtsargu Pretu Mrāzeku, ar precīzu metienu izlīdzinot mača rezultātu.Trešās trešdaļas sākumā Red Wings zviedru uzbrucējs Henriks Seterberjs vēlreiz izvirzīja vadībā viesus, bet perioda vidū Sems Reinherts vairākumā panāca izlīdzinājumu. Kad līdz finālsvilpei bija palikušas mazāk kā trīs minūtes pretuzbrukumā Detroitas komandas slovāku uzbrucējs Tomāšs Tatars panāca 4:3, nokārtojot savai vienībai uzvaru.Girgensons šajā mačā laukumā pavadīja 12 minūtes un 39 sekundes, kuru laikā izcēlās ar vienu metienu pa Mrāzeka sargātajiem vārtiem. Tāpat latvietis izprovocēja vienu noteikumu pārkāpumu, bloķēja vienu pretnieku komandas metienu un uzvarēja divos no pieciem iemeteniem. Spēli Girgensons noslēdza ar neitrālu lietderības koeficentu.Latvijas uzbrucējs šosezon aizvadītajās 35 cīņās guvis trīs vārtus un veicis piecas rezultatīvas piespēles.NHL Atlantijas divīzijas kopvērtējumā latviešu vārtsarga Kristera Gudļevska pārstāvētā Tampabejas Lightning komanda ar 40 punktiem 38 spēlēs atrodas sestajā vietā, bet Sabres vienība ar 34 punktiem 39 dueļos ieņem noslēdzošo, astoto, pozīciju. Tikmēr Austrumu konferencē komandas ieņem attiecīgi 11. un 15.pozīciju.Savukārt Latvijas uzbrucēja Ronalda Ķēniņa pārstāvētā Vankūveras Canucks komanda ar 39 punktiem 39 spēlēs ir trešā Klusā okeāna divīzijā, bet Rietumu konferencē atrodas devītajā pozīcijā.