Sestdiena, 21. septembris
Matīss, Modris, Mariss

Latvija neizmanto neskaitāmas iespējas un paliek tukšā pret Krieviju

Latvijas hokeja valstsvienība pirmdien Maskavā trešajā pasaules čempionāta spēlē ar 0:4 (0:0, 0:2, 0:2) kapitulēja turnīra rīkotājai Krievijai, ko trenē Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš. Spēles gaitā Latvijas hokejisti neizmantoja ļoti daudz iespēju skaitliskajā vairākumā, kamēr Krievijai divus vārtus guva un divas rezultatīvas piespēles atdeva Artemijs Panarins.

Visus 27 Latvijas metienus atvairīja turnīru iepriekš vāji sākušais Sergejs Bobrovskis, bet Elvis Merzļikins tika galā ar 33 no 37 krievu hokejistu raidījumiem. Pēc zaudējuma Latvijas izlase A apakšgrupā noslīdējusi uz pēdējo vietu, tomēr ir vienīgā komanda, kas jau spēlējusi pret visiem favorītiem - Zviedriju, Krieviju un Čehiju.

Mačs pret Krieviju sākās ar visai ātru un agresīvu hokeju, pa vārtiem uzreiz nekautrējoties mest arī mūsējiem (Girgensons, M.Rēdlihs), un pēc spēlētām piecām minūtēm metienu attiecība 3-1 mūsējo labā. Drīz vien pirmais noraidījums Latvijas izlasē, kad strīdīgā epizodē divas soda minūtes tiek Guntim Galviņam. Savā desmitajā mazākumā šajā turnīrā Latvija nospēlēja droši, ar saviem pienākumiem galā tika Merzļikins un divas minūtes izturētas. Uzreiz pēc tam tiekam iespiesti savā aizsardzības zonā, nespējot nomainīties, tomēr arī šī sarežģītā epizode beidzas mūsējiem sekmīgi. Vienu no metieniem Merzļikins atvaira ar nūjas kātu. Arī turpinājumā vairāk uzbruka krievi, Latvijai cenšoties atbildēt asos pretuzbrukumos. Kādā no tiem tuvu vārtu guvumam bija Miks Indrašis, kura bīstamu metienu no tuvas distances atvairīja Bobrovskis, bet drīz pēc tam bīstami uzmeta arī Skvorcovs. Perioda pēdējā minūtē elegants ripas tvēriens Merzļikinam, bet pirmās 20 minūtes noslēdzas bez gūtiem vārtiem.

Otrajā trešdaļā Krievija guva vārtus jau ar pirmo metienu - pēc Galviņa kļūdas laukuma stūrī ripa nonāca Krievijas rīcībā un Artemijs Panarins panāk 1:0. Neveiksmes turpinās jau uzreiz - Meijam noraidījums un otro reizi paliekam mazākumā. Krievi dara visu iespējamo, lai ātri gūtu otros vārtus, tomēr kopīgiem spēkiem Latvija vārtus nosargā. Pēc inerces vēl turpinās Krievijas uzbrukumi, latviešiem atbildot vien ar retiem reidiem. Perioda vidū Krievija pēc Latvijas aizsargu nesaprašanās vārtus pēc Vadima Šipačova piespēles guva Jevgēņijs Dadonovs - 0:2. Tūdaļ gan Latvijai pirmais vairākums, kurā izdodas vairāki labi metieni pa Bobrovska sargāto cietoksni. Turpinājumā gan aizvien bīstamāk uzbruka Krievija, kādā no epizodēm bīstami pārkāpjot noteikumus pret Indraši. Uzbrucējs ar komandas biedru palīdzību ledu atstāja, bet Latvijai piecu minūšu vairākums - Aleksejam Jemeļinam 5+20 minūšu noraidījums. Latvija visiem spēkiem centās gūt pirmos vārtus, kādā epizodē Daugaviņam neizmantojot teju 100% vārtu gūšanas iespēju. Turpinājumā vēl dažas lieliskas iespējas Latvijai, bet Krievija izpelnās vēl vienu mazākumu - minūti un 14 sekundes spēlējām pieci pret trim, pēc tam brīdi arī piecatā pret četriem, bet Bobrovska vārti kā noburti. Neviena no lieliskajām iespējām vārtu guvumā tā arī nepārvērtās.

Trešo periodu Latvija sāka aktīvi, tomēr ofensīvu apturēja Maksima Širokova divminūšu noraidījums. To gan izdevās izturēt, turpinot cīņu par punktiem. Viens pret Bobrovski izskrēja Indrašis, tomēr neērtais metiens mērķi nesasniedza. Tūdaļ pat Šipačovs pēc skaistas saspēles guva vārtus, tādējādi arī trešais Krievijas vadošās maiņas hokejists šajā spēlē pārspēja Merzļikinu. Tūdaļ pat Dacjuks atdeva lielisku piespēli Sergejam Mozjakinam, kura ar slidas palīdzību gūtie vārti pēc ilgstošas video atkārtojuma skatīšanās gan netika ieskaitīti. Brīdi vēlāk iespēja Latvijai - Krievija mazākumā. Kārtējās labās iespējas, tomēr vārti gūti netika, piedevām uzreiz pēc tam ārkārtīgi bīstams Šipačova maiņas pretuzbrukums. Nepilnas sešas minūtes pirms pamatlaika beigām Latvijai kārtējā vairākuma iespēja, turklāt uzreiz vēl viens noraidījums Krievijai un lielais vairākums. Malā dodas Merzļikins, Latvijai laukumā seši laukuma spēlētāji pret trim krieviem, bet pašu kļūdas (spēle vārtsarga laukumā, zona) neļauj ātri gūt vārtus. Turpinājumā pēc soda Latvijai par spēles laika vilcināšanu vairākumu zaudējam, piedevām otros vārtus spēlē iemet Panarins - 0:4. Atlikušajās minūtēs neko mainīt Latvija vairs nespēja, piedzīvojot zaudējumu.

Pasaules hokeja čempionāts. Krievija, Maskava. VTB Ledus pils. 2016.gada 9.maijs

Latvija - Krievija 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)

Vārti: 20:29 Panarins (Dacjuks) 0:1; 27:34 Dadonovs (Šipačovs, Panarins) 0:2; 47:02 Šipačovs (Panarins, Dadonovs) 0:3; 57:30 Panarins (Čudinovs, Šipačovs) 0:4;

Vārtsargi: Merzļikins - Bobrovskis

Metieni: 27-37

Soda minūtes: 8-35

Latvijas izlase čempionātu iesākusi ar diviem optimismu veicinošiem mačiem, tomēr piedzīvojusi divus zaudējumus - 1:2 papildlaikā pret Zviedriju un 3:4 pēcspēles metienos pret Čehiju.

Tikmēr Krievija vispirms ar 0:3 piekāpās Čehijai, bet svētdien mazpārliecinošā mačā 6:4 trešajā trešdaļā salauza Kazahstānas pretestību.

Situācija A grupā: Krievija 6 punkti (3 spēlēs), Zviedrija 5 (2), Čehija 5 (2), Dānija 3 (2), Kazahstāna 2, Šveice 2 (2), Norvēģija 2 (2), Latvija 2(3).

Turpinājumā Latvijai otrdien gaidāma brīvdiena, bet trešdienas pēcpusdienā tā tiksies ar Šveici. Pēc tam piektdien un sestdien Latvija samēros spēkus ar Dāniju un Kazahstānu, bet grupu turnīra noslēgumā nākamajā otrdienā spēlēs pret Norvēģiju.

Latvijas izlase pasaules čempionāta augstākajā divīzijā spēlē jau 20.gadu pēc kārtas. Piekto reizi komandu cīņā ved Leonīds Beresņevs, kurš februārī trešo reizi karjerā tika iecelts par valstsvienības galveno treneri. Viņam čempionātā palīdz Ģirts Ankipāns, Kārlis Zirnis un Juris Klodāns.

Reportāžas, jaunākos foto un karstākos jaunumus no pasaules čempionāta Krievijā meklējiet portāla Diena.lv īpašajā sadaļā Hokejs 2016