Rīgā +16 °C
Trešdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

Latvija PČ hokejā pirmajā spēlē bez ierunām zaudē Krievijai

Latvijas hokeja valstsvienība 77. pasaules čempionāta pirmajā spēlē bez ierunām ar 0:6 zaudēja pagājušā gada turnīra spēcīgākajai komandai Krievijai.

Spēles rezultātu 14.minūtē atklāja Jevgēņijs Birjukovs. Otrās trešdaļas pirmajā pusē Latvijas izlase spēja izturēt 5 minūšu mazākumu, kad līdz spēles beigām tika noraidīts Armands Bērziņs, pie kam divas minūtes spēlējot trijatā pret pieciem pretiniekiem, tomēr neilgi pēc tam, spēles 29. minūtē otros vārtus guva Jevgēņijs Medvedevs. Savukārt trešos vārtus pēc individuālās meistarības nodemonstrēšanas 33. minūtē guva viens no Krievijas izlases līderiem Aleksandrs Radulovs. Ceturtos vārtus Latvijas izlase zaudēja pašā 2. trešdaļas izskaņā. 65 sekundes līdz tās beigām izcēlās Jevgēņijs Rjasenskis.

Trešajā trešdaļā Latvijas izlases vārtos Māri Jučeru nomainīja Edgars Masaļskis, tomēr jau pirmajā Krievijas izlases uzbrukumā vārtus guva Iļja Kovaļčuks. Nedaudz vēlāk Krievijas hokejisti guva savus pirmos vārtus vairākumā.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlases rindās tika atzīts Kristaps Sotnieks. Latvijas izlases rindās mačam pret Krieviju netika pieteikts diskvalificētais uzbrucējs Koba Jass, bet kā septītais un astotais aizsargs pieteikti Jānis Andersons un Ralfs Freibers. Uzbrucējs Zemgus Girgensons no Ziemeļamerikas izlasei pievienosies svētdienas pēcpusdienā.

Tikmēr Krievijas hokeja valstsvienības pirms spēles ar Latviju papildināja sastāvu ar Maskavas Dinamo komandas uzbrucēju Sergeju Soinu, kā arī Maskavas CSKA aizsargu Jevgēņiju Rjasenski un vēl vienu aizsargu Fjodoru Tjutinu, kurš ikdienā spēlē Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandā Kolumbusas Blue Jackets.

Savukārt Krievijas izlases vārtos mačā ar Latviju stājās Filadelfijas Flyers vārtu vīrs Iļja Brizgalovs, kurš pirms turnīra tiek uzskatīts par pašreizējo pasaules čempionu pamatvārtsargu.

Katra komanda čempionātam drīkst pieteikt līdz 25 hokejistiem, bet uz katru spēli var pieteikt 22 spēlētājus. Līdz šim Krievijas izlase bija pieteikusi vien 19 spēlētājus, bet nu savu sastāvu papildinājusi vēl par trijiem.