Rīgā +18 °C
Trešdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

Latvijas hokeja izlase ielaiž septiņus vārtus un kapitulē Francijai

Latvijas hokeja valstsvienība piektdien Francijas pilsētā Lionā cieta otro zaudējumu Eiropas Izaicinājuma kausa (EIHC) turnīrā, šoreiz ar 4:7 atzīstot mājinieku pārākumu.  Vārtus Latvijai guva Gints Meija, Elvijs Biezais, Kristaps Sotnieks un Māris Jass. Savukārt francūžiem ar trim vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Joriks Treiljē.

Spēli Latvijas komandas iesāka veiksmīgi, pēc četrām nospēlētām minūtēm izvirzoties vadībā ar 2:0. Vispirms pēc Mārtiņa Poreja un Ronalda Ķēniņa piespēlēm rezultātu atklāja Meija, bet 22 sekundes vēlāk 2:0 panāca Biezais, kuram precīzi asistēja Vitālijs Pavlovs un Roberts Jekimovs. Septītajā minūtē Latvijas izlase tika pie iespējas spēlēt vairākumā, tomēr doto iespēju neizmantoja. Uzreiz pēc atgriešanās pilnos sastāvos laukuma saimnieki vienus vārtus atguva, kad Mārtiņu Raitumu pārspēja Rics. Trešdaļas beigu daļā noraidījumu izpelnījās Porejs, tomēr savu vārtu drošību Latvijas izlase nosargāja. Arī pirmās trešdaļas pašas beigas Latvijas komanda aizvadīja mazākumā, kad sodīts tika Andris Džeriņš.

Otrās trešdaļas sākumā izturējuši atlikušo laiku mazākumā, Latvijas izlase ļāva pretiniekiem rezultātu izlīdzināt, kad ceturtajā minūtē izcēlās Treijs. Desmitās minūtes sākumā Rū jau izvirzīja vadībā Francijas izlasi, bet neilgi pēc tam par abpusēju rupjību noraidīts tika Jekimovs. Cīņas 11.minūtē Latvijas izlase piedzīvoja izteiktu neveiksmi, kad 17 sekunžu laikā Treijs un Bašē panāca jau 5:2 Francijas vienības labā. Atlikušajā trešdaļas laikā rezultāts vairs nemainījās, bet tās pašās beigās noraidījumu izpelnījās Kristaps Sotnieks.

Trešo trešdaļu Latvijas izlase sāka ar Māri Jučeru vārtos, tomēr jau pašā sākumā ielaida sestos vārtus, kad vairākumā izcēlās Desrozjē. Otrajā minūtē noraidīts tika Juris Štāls, tomēr šoreiz rezultāts palika nemainīgs. Trešdaļas turpinājumā Latvijas komanda reizi neizmantoja viena vīra pārsvaru, bet devītajā minūtē vienus vārtus atguva Sotnieks, kuram rezultatīvi piespēlēja Lauris Bajaruns un Štāls. Mača beigu daļā Latvijas izlase nespēja vārtu guvumā pārvērst piešķirto soda metienu, bet cīņas gaitu viesi mainīt vairs nespēja, spēles noslēgumā pēc vairākiem noraidījumiem mazākumā ielaižot arī septītos vārtus, kad trešo reizi izcēlās Treijs. Mača pēdējā sekundē Māris Jass vairākumā panāca spēles gala rezultātu 4:7. Jāpiezīmē, ka pēdējās 20 minūtēs metienu attiecība bija 16:4 Latvijas labā.

Latvijas izlases sastāvā šajā mačā nespēlēja Oskars Bārtulis un Gunārs Skvorcovs. Viņu vietā laukumā devās Mārtiņš Jakovļevs un Lauris Bajaruns, kuri nebija pieteikti turnīra pirmajam mačam. Savukārt Latvijas vārtus sargāja Mārtiņš Raitums (3.trešdaļā nomainīja Māris Jučers), bet izlases kapteinis bija Kristaps Sotnieks, kuram asistēja Ronalds Ķēniņš un Māris Jass.

Sestdien plkst.16 turnīra pēdējā mačā Latvija tiksies ar Slovēniju - šīs cīņas uzvarētājs izcīnīs 3.vietu. Savukārt plkst.22 cīņā par uzvaru turnīrā dosies Dānijas un Francijas izlases. Turnīra rīkotājiem francūžiem šajā cīņā pietiks nezaudēt pamatlaikā.

Šajā turnīrā Latvijas izlases sastāvā piedalās 22 spēlētāji - divi vārtsargi, septiņi aizsargi un 13 uzbrucēji. Izlases kandidātu sarakstā nav vairāku potenciālo līderu, kuru vietā tiek pārbaudīti jaunie hokejisti.

Novembra sākumā Latvijas izlase sāka gatavošanos Soču olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīram. Pirmajās divās pārbaudes spēlēs Arēnā Rīga divreiz ar identisku rezultātu 1:3 tika zaudēts Krievijas otrajai izlasei.

No 7. līdz 10.februārim Latvijas izlase Arēnā Rīga aizvadīs Soču olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru, kurā par vienīgo ceļazīmi uz Olimpiādi sacentīsies ar Franciju, Kazahstānu un Lielbritāniju.

Euro Ice Hockey Challenge turnīrs. 2012.gada 14.decembris. Liona, Francija. Sports de Gerland arēna.

Francija - Latvija 7:4 (1:2; 4:0; 2:2)

Vārti: 3:21 Meija (Porejs, Ķēniņš) 0:1; 3:43 Biezais (Pavlovs, Jekimovs) 0:2; 8:55 Rics 1:2; 23:45 J.Treljē (Rics, Meņūrs) 2:2; 29:03 Roā (Hekefils, Hendersons) 3:2; 30:35 J.Treljē (Desrosjē, Meņūrs) 4:2; 30:52 Bašē (S.Treljē, J.Treljē) 5:2; 40:37 Desrosjē (S.Treiljē, Meņūrs, vair.) 6:2; 38:58 Sotnieks (Bajarūns, Štāls) 6:3; 58:00 J.Treiljē (Amārs, Meņīrs. vair.) 7:3; 19:59 Jass (Indrašis, Ķēniņš, vair.) 7:4;

Vārtsargi: Ronans Kemeners - Mārtiņš Raitums (no 40:00 Māris Jučers)

Soda minūtes: 12-24

Metieni: 26-48

Vairākums: 2/5 - 1/4

Skatītāji: 3058

Latvijas hokeja izlases kandidāti dalībai EIHC turnīrā Francijā:
vārtsargi: Māris Jučers (Rīgas "Dinamo"), Mārtiņš Raitums (Atirau "Beibaris", Kazahstāna);
aizsargi: Kristaps Sotnieks, Mārtiņš Porejs (abi - Rīgas "Dinamo"), Māris Jass (Hannoveres "Scorpions", Vācija), Mārtiņš Jakovļevs (Joensū "Jokipojat", Somija), Oskars Bārtulis (Doņeckas "Donbass", KHL), Agris Saviels (Kijevas "Kompanjon", Ukraina), Aleksandrs Jerofejevs (Krasnodaras "Kubaņ", VHL);
uzbrucēji: Miks Indrašis, Andris Džeriņš, Gints Meija, Māris Bičevskis, Gunārs Skvorcovs, Vitālijs Pavlovs, Elvijs Biezais (visi - Rīgas "Dinamo"), Roberts Jekimovs (Lāpenrantas "SaiPa", Somija), Ronalds Ķēniņš ("ZSC Lions", Šveice), Armands Bērziņš, Juris Štāls (abi - "Kopanjon"), Artūrs Ozoliņš (Kokšetau "Arlan", Kazahstāna), Lauris Bajaruns ("Liepājas metalurgs").