Rīgā +4 °C
Otrdiena, 1. oktobris
Lāsma, Zanda, Zandis

Latvijas juniori pēc gada pārtraukuma atgriežas pasaules hokeja elitē

Latvijas junioru (U-20) hokeja valstsvienība pēc gada pārtraukuma nodrošinājusi vietu pasaules čempionāta elites grupā. Izšķirošajā 1.divīzijas A grupas spēlē svētdien Bobruiskā Leonīda Beresņeva un Aigara Ciprusa vadītā Latvijas komanda ar 3:1 (1:1, 1:0, 1:0) pārspēja Baltkrievijas izlasi, izcīnīja pirmo vietu un kvalificējās 2012.gada pasaules čempionātam, kas notiks Kanādā.

Beresņevs "neprātīgi priecīgs" par Latvijas junioru hokeja izlases uzvaru

Divi noraidījumi viesu rindās pirmo divu minūšu laikā laukuma saimniekiem ļāva ne tikai uzņemties iniciatīvu, bet arī izvirzīties vadībā. Brīdī, kad laukumā bija tikai trīs Latvijas hokejisti, ripa rikošetā no aizsarga nūjas ielidoja Jāņa Kalniņa sargātajos vārtos – 0:1.

Jau piecas minūtes vēlāk Latvijas junioriem izdevās atspēlēties. Skaitliskajā vairākumā ripa atlēca pie aizsarga Edgara Dīķa, kurš nevilcinoties to raidīja Baltkrievijas vārtos – 1:1. Trešdaļas vidū viesiem bija dažas labas iespējas arī izvirzīties vadībā, taču vairāki noraidījumi (seši pirmajā periodā) piebremzēja Latvijas komandas aktivitātes uzbrukumā.

Labu laiku izturējuši mazākumā, otro periodu viesi sāka apņēmīgi un jau trešās minūtes sākumā guva otros vārtus. Pēc Pelša metiena vārtsarga atvairīto ripu vārtos ietrieca Bruno Zabis – 2:1. Arī trešdaļas turpinājumā Latvijas hokejisti uzbruka krietni vairāk un bīstamāk, kaut gan pārsvaru palielināt neizdevās.

Trešajā periodā cīņa krietni saasinājās. Trešdaļas vidū baltkrievi arvien noteiktāk pārņēma iniciatīvu, un brīžam viesiem aizsardzībā klājās pavisam grūti, īpaši divreiz spēlējot skaitliskā mazākumā. Tomēr ar vārtsarga Kalniņa un laukuma spēlētāju kopīgām pūlēm izdevās vārtus nosargāt neskartus. Bet pusminūti līdz pamatlaika beigām ripu tukšos mājinieku vārtos ieraidīja Juris Upītis.

Par turnīra labāko aizsargu atzina Ralfu Freibergu.

Trešo vietu, pēdējā kārtā ar 3:1 uzvarot Japānu, izcīnīja Lielbritānijas junioru izlase, bet Itālijas U-20 komanda sagādāja piekto zaudējumu Ukrainas vienaudžiem 5:1.

Otro ceļazīmi uz elites grupu izcīnīja Dānijas U-20 izlase, kas vinnēja 1.divīzijas B grupas turnīrā. Noslēguma tabulā Dānijai un Slovēnijai bija pa 12 punktiem (savstarpējā spēle – 2:1), Austrijai 11 p.

Pasaules U-20 čempionāts, 1.divīzija

Latvija – Baltkrievija 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Vārti
: 2:19 Jeroho (Avtajevs, vair.) – 0:1, 7:29 Dīķis (Upītis, Girgensons, vair.) – 1:1, 22:07 Zabis (Pelšs) – 2:1, 59:28 Upītis (tukšos vārtos) – 3:1
Metieni: 21 - 26
Soda min.: 20 - 12
Latvija: Kalniņš, Freibergs – Ševčenko, Mickevičs – Biezais – Bičevskis, Dīķis – Porejs, Ķēniņš – Upītis – Girgensons, Tūbelis – Jakovļevs, Pelšs – Zabis – Diļevka, Kalvītis – Salija, Jansons – Kalns - Straupe

Japāna – Lielbritānija 1:3  (0:0 , 0:2 , 1:1), Itālija – Ukraina 5:1 (1:0, 4:0, 0:1)