Otrdiena, 24. septembris
Agris, Agrita

Neieskaitīti vārti neliedz Kanādas hokejistiem uzvarēt A apakšgrupā

Par spīti strīdīgi neieskaitītiem vārtiem otrdien pie uzvaras savā noslēdzošajā pasaules hokeja čempionāta A apakšgrupas spēlē tika Kanāda, kas ar 3:2 (0:1, 2:1, 1:0) pārspēja Norvēģiju un līdz ar to ierindojās grupas pirmajā pozīcijā.Savukārt Norvēģijas izlase pēc piedzīvotā zaudējuma palikusi ārpus pasaules čempionāta ceturtdaļfināla dalībnieku sastāva.

Spēles 14.minūtē vadībā izvirzījās Norvēģijas izlase, kad vairākumā precīzs bija Annešs Bastiansens, bet otrās trešdaļas ievadā arī vairākumā 1:1 panāca Džoels Vords. Trešdaļas 13.minūtē Norvēģijas izlasei vēlreiz vadību dāvāja Madss Hansens, bet trīs ar pusi minūtes pirms tās beigām līdzsvaru atjaunoja Marks Šeiflijs. Uzvaru kanādiešiem trešās trešdaļas pašā vidū nodrošināja Vords, kurš atkal izcēlās vairākumā.Kad rezultāts vēl bija 1:0 Norvēģijas izlases labā, cīņas tiesneši vēl vienā šī čempionāta strīdīgajā epizodē neieskaitīja Kevina Bieksas gūtos vārtus vairākumā, uzskatot, ka viņa komandas biedrs metiena brīdī atradies vārtsarga laukumā. Epizodes atkārtojumi liecina, ka tiesneši pieņēma kļūdainu lēmumu.Kanādas ieņemtā pirmā vieta A apakšgrupā nozīmē, ka ceturtdaļfinālā tā tiksies ar B apakšgrupas ceturto labāko komandu, kas būs Latvija vai Somija.A grupā pa 18 punktiem septiņās spēlēs izcīnīja Kanāda un Zviedrija, bet pirmo vietu, pateicoties uzvarai savstarpējā spēlē, ieņēmuši kanādieši. Pa desmit punktiem sešās spēlēs ir Francijai un Čehijai, bet Slovākijas un Norvēģijas izlases ieguvušas pa septiņiem punktiem attiecīgi sešās un septiņās cīņās. Dānija ar pieciem punktiem sešās spēlēs ir septītā, bet Itālija turnīru noslēgusi ar trim punktiem.Savukārt B apakšgrupas spēlē ASV izlase ar 5:4 (0:0, 3:3, 2:1) pārspēja Vāciju, kas tai, visticamāk, ļaus ieņemt grupas otro vietu.Pirmajā trešdaļā vārti netika gūti, bet otrajā trešdaļā ASV izlase trīs reizes nespēja nosargāt vienu vārtu pārsvaru, vienus no vārtiem gūstot mazākumā. Trešās trešdaļas gaitā amerikāņi izvirzījās vadībā ar 5:3, bet Vācieši paguva atbildēt ar tikai vieniem gūtiem vārtiem brīdī, kad viņu vārtsargs jau bija nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju.Divus vārtus ASV izlases labā guva Džastins Abdelkeiders, bet pa reizei izcēlās Drū Šors, Mets Donovans un Džonijs Gudro. Tikmēr Vācijas izlasē ar gūtiem vārtiem atzīmējās Aleksanders Veiss, Kaijs Hospelts, Leons Draisaitls un Tobiass Rīders.Gudro šajā spēlē iekrāja arī trīs rezultatīvas piespēles.B apakšgrupā pirmo vietu ar maksimāli iespējamiem 18 punktiem sešās spēlēs ieņem Krievija, bet ASV ar 14 punktiem septiņos mačos pakāpusies uz otro vietu. Tai ar 12 punktiem sešās spēlēs seko Baltkrievija, bet 11 punkti septiņās cīņās ir Somijai. Latvijai ir deviņi punkti sešās spēlēs, kas dod piekto vietu, Šveices kontā ir septiņi punkti, sestā ar pieciem punktiem septiņos mačos ir Vācija, bet Kazahstāna sacensības jau noslēgusi ar diviem punktiem.Latvijas izlases liktenis joprojām ir pašu rokās - pēdējā mačā otrdien obligāti jāuzvar pašreizējā pasaules vicečempione Šveice, kas jau šogad tika pieveikta cīņā par vietu Soču olimpisko spēļu ceturtdaļfinālā.Pasaules čempionātā 16 izlases sadalītas divās apakšgrupās, pa astoņām katrā, četrām labākajām kvalificējoties ceturtdaļfinālam.Komandām, kuras grupās ieņems 5.-7.vietu, čempionāts būs noslēdzies, savukārt katras apakšgrupas vājākā komanda pametīs augstāko divīziju un nākamgad spēlēs pirmās divīzijas A grupā. Šo komandu vietas nākamgad ieņems Austrija un Slovēnija, kas abas spēcīgākajā līgā atgriezīsies pēc gada pārtraukuma.Sacensības Minskā ilgs līdz 25.maijam.