Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

Otrais periods pazudina Rīgas Dinamo hokejistus trešajā spēlē pret Jaroslavļas Lokomotiv

Neveiksmīga otrā trešdaļa, ielaižot piecus vārtus nepilnu desmit minūšu laikā, bija galvenais iemesls Rīgas Dinamo hokejistu zaudējumam 4:8 Gagarina kausa izcīņas ceturtdaļfināla trešajā spēlē sestdien Arēnā Rīga pret Jaroslavļas Lokomotiv komandu, kas izvirzījusies vadībā sērijā līdz četrām uzvarām 2:1. Ceturtā spēle paredzēta pirmdien Rīgā.

Šuplers norāda uz nepieciešamību vienlīdz augstā līmenī aizvadīt visu spēli

Pēc saraustīta spēles sākuma, kurā mazliet aktīvāki bija laukuma saimnieki, Lokomotiv spēli izlīdzināja un pirmie izvirzījās vadībā. Gluži kā iepriekšējā spēlē pēc iemetiena rīdzinieku zonā precīzi no zilās līnijas meta aizsargs, šinī gadījumā – Daniels Černkvists, kurš sarūgtināja savu tautieti Telkvistu.

Dažas minūtes vēlāk Dinamo nopelnīja pirmo skaitlisko vairākumu, ilgi nespēja izveidot neko bīstamu, taču pašās beigās izspēlēja ļoti skaistu kombināciju, ko iesāka Cibuļskis, turpināja Hartigans un, eleganti apspēlējot viesu vārtsargu Kočņevu, pabeidza Aleksandrs Ņiživijs – 1:1.

Pirmā perioda izskaņā rīdzinieki izturēja divas minūtes mazākumā, taču tūdaļ pat zaudēja otros vārtus – Telkvista atvairīto ripu vārtu priekšā pielaboja Jozefs Vašičeks.

Otro trešdaļu abas komandas iesāka diezgan piesardzīgi, un kādu brīdi cīņa ritēja bez reālām vārtu gūšanas iespējām. Perioda vidū dinamiešiem otro reizi izdevās realizēt skaitlisko vairākumu – Ozoliņa un M.Rēdliha saspēli pabeidza Lauris Dārziņš.

Taču līdzsvars rezultātā noturējās tikai 28 sekundes. Pazaudējuši ripu savā zonā, mājinieki netika galā ar Černkvista metienu. Bet pusotru minūti vēlāk Telkvists, atvairījis metienu, pazaudēja ripu un ļāva to iestumt vārtos Pavolam Demitram – 2:4.

Zviedru vārtsargs pēc brīža atdeva savu vietu Krisam Holtam, taču dažas minūtes vēlāk arī viņš bija spiests ķeksēt ripu no saviem vārtiem. Ātro pretuzbrukumu pabeidza Karels Rahūneks. Rīdziniekiem katastrofālo otrā perioda otro pusi ar trešo šķīlienu Dinamo vārtos pabeidza Černkvists un ar precīzu metienu pretuzbrukumā Aleksandrs Gaļimovs – 2:7.

Trešās trešdaļas sākumā rīdzinieki vēl divas reizes realizēja skaitlisko vairākumu un mazliet uzlaboja garastāvokli sev un līdzjutējiem – izspēles pabeidza Tomašs Surovijs un Miķelis Rēdlihs. Loko treneru pieprasītais pārtraukums un vairāki noraidījumi mājinieku ofensīvu piebremzēja.

Lai arī dinamieši centās un riskēja, jau trīs minūtes līdz beigām nomainot vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, maču izglābt jau bija par vēlu. Pašās beigās uz ledus vēl izcēlās pamatīga plūkšanās.

Gagarina kausa 2.kārta

Rīgas Dinamo – Jaroslavļas Lokomotiv 4:8 (1:2, 1:5, 2:1). Sērijā 1:2

Vārti: 5:02 Černkvists (Sobčenko) – 0:1, 11:06 Ņiživijs (Hartigans, Cibuļskis, vair.) – 1:1, 17:54 Vašičeks (Subotins, Demitra) – 1:2, 28:40 Dārziņš (M.Rēdlihs, Ozoliņš, vair.) – 2:2, 29:08 Černkvists (Rudenko) – 2:3, 30:39 Demitra (Rahūneks) – 2:4, 34:01 Rahūneks (Koroļuks, Čurilovs) – 2:5, 36:27 Černkvists (Rudenko, vair.) – 2:6, 37:02 Gaļimovs (Čurilovs, Kirjuhins) – 2:7, 41:27 Surovijs (Ņiživijs, Hartigans, vair.) – 3:7, 44:25 M.Rēdlihs (Troters, vair.) – 4:7, 57:34 Barinks (tukšos vārtos) – 4:8

Metieni: 29 - 29
Soda min.: 20 - 22
Iemetieni: 32 - 36

Dinamo: Telkvists (Holts no 31:45), Laviņš – Sotnieks, Karsums – Sprukts – Ankipāns, Ozoliņš – Cibuļskis, Ņiživijs – Hartigans – Surovijs, Kr.Rēdlihs – Galviņš, Dārziņš – Troters – M.Rēdlihs, J.Rēdlihs, Podziņš – Petrovickis – Džeriņš.