Piektdiena, 27. septembris
Ilgonis, Ādolfs

Papildināta (23:30) - Joensū pēdējās sekundēs nodrošina pusfinālu Somijai, čehi arī iemet pēdējā minūtē un uzvar Zviedriju

Dramatisku uzvaru pasaules hokeja čempionāta ceturtdaļfināla cīņā ceturtdien izcīnīja pagājušā gada spēcīgākā komanda un viena no šī gada sacensību saimniecēm Somija.

Aizvadītajā mačā, pateicoties Jeses Joensū gūtajiem vārtiem 8,8 sekundes pirms pamatlaika beigām, ar rezultātu 3:2 Somija pārspēja ASV valstsvienību.

Šajā mačā rezultātu 34.minūtē atklāja tieši Joensū, bet jau 21 sekundi vēlāk izlīdzinājumu panāca Kails Palmjēri.

Trešās trešdaļas otrajā minūtē jau Bobijs Raiens vadībā izvirzīja amerikāņus, bet trešdaļas vidū Miku Koivu atkal izlīdzināja rezultātu. Kad jau likās, ka cīņā būs jāaizvada pagarinājums, Joensū guva savus otros vārtus mačā un panāca somiem uzvaru. Apakšgrupu sacensībās ASV izlase sagrāva Somiju ar 5:0.

Pusfinālā sestdien Somija spēkosies ar Krievijas izlasi, kas ar rezultātu 5:2 smagā cīņā pārspēja Norvēģiju.

Tikmēr Stokholmā zviedri vārtus guva pirmie, kad 8.minūtē kārtējo reizi šajā čempionātā izcēlās vadošā maiņa, kurā spēlē NHL zvaigznes – vārti Lui Eriksonam, piespēles Henrikam Zeterbergam un Juhanam Francenam. Dažas minūtes vēlāk čekiem izlīdzinājumu panāca 40 gadus vecais pasaules čempionātu debitants Petrs Nedveds,  bet perioda izskaņā Čehiju vadībā izvirzīja Jiri Novotnijs.

Situācija kritiska laukuma saimniekiem kļuva mača vidū, kad vairākumā vārtus čehiem guva Martins Erats. Viss strauji mainījās 2.perioda pašās beigās un 3.perioda sākumā, kad pusotras minūtes laikā zviedri ar Zeterberga un Džonatana Eriksona precīzajiem metieniem panāca 3:3. Lai gan pietiekami daudz iespēju gūt vārtus bija abām komandām, vēl pamatlaika pēdējā minūtē uz tablo arvien bija neizšķirts un šķita, ka sekos papildlaiks. Tā neuzskatīja Milans Mihaleks, kurš pie laukuma apmales apzaga zviedru aizsargu un, izslidojis pret Fastu, neatstāja vārtsargam nekādas cerības – ripa lidoja devītniekā un 4:3! Atlikušās 29 sekundes zviedri izmisīgi uzbruka, bet bez rezultāta. Pēc trīs gadu pārtraukuma zviedri pie medaļām netiks, bet Čehija dosies uz Helsinkiem, kur sestdien pusfinālā principiālā cīņā tiksies ar Slovākiju.

Pasaules čempionāts hokejā, ceturtdaļfināls.

ASV - Somija 2:3 (0:0;1:1;1:2)

Vārti: Palmjeri, Raeins - Joensū-2, Koivu.

Metieni: 26-31

Vārtsargi: Džimijs Hovards - Petri Vehanens

Zviedrija - Čehija 3:4 (1:2;1:1;1:1)

Vārti: L.Eriksons, Zeterbergs, Dž.Eriksons - Nedveds, Novotnijs, Erats, Mihaleks.

Ar lielām ambīcijām

Toms Skujiņš: Pasaules čempionāta trase priekš manis ir ļoti laba, jo ir pietiekami smaga.