Pirmdiena, 30. septembris
Menarda, Elma, Elna

papildināta - Rīgas Dinamo kvalificējas Gagarina kausa izcīņai

Rīgas Dinamo hokejisti Kontinentālās hokeja līgas spēlē Omskā trešdien ar 5:3 (2:2, 0:0, 3:1) uzvarēja Avangard vienību, nodrošinot vietu Gagarina kausa izcīņā. Trīs vārtus rīdzinieki guva pamatlaika pēdējās trijās minūtēs.

Dinamiešu tuvākie sekotāji turnīra tabulā Ņižņijnovgorodas Torpedo trešdienas spēlē ar 1:4 piekāpās Novosibirskas Sibirj un rīdziniekus vairs nevar noķert – divas spēles līdz pamatturnīra beigām viņi atpaliek par deviņiem punktiem.

KHL Rietumu zonas turnīra tabulā rīdzinieki pakāpušies uz septīto vietu. Zaudējumu piedzīvoja arī Maskavas CSKA hokejisti – 1:3 pret Novokuzņeckas Metallurg. Dinamo un CSKA komandām ir vienāds punktu skaits, bet rīdzinieki izcīnījuši vairāk uzvaru (22 pret 20).

Septītā vieta noslēguma tabulā rīdziniekiem ļautu izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā izvairīties no KHL čempionāta galvenajiem favorītiem Sanktpēterburgas SKA.

APTAUJA: Kuri pretinieki Rīgas Dinamo hokejistiem Gagarina kausa izcīņas 1.kārtā būtu ērtāki?

Nebija nospēlēta pat pusotra minūte, kad vadībā izvirzījas viesi. Viens pats vārtu priekšā tika atstāts Dārziņš, kurš eleganti apspēlēja vārtsargu un pēc pauzes ieslidināja ripu vārtos.

Prognozējamā ofensīva Avangard izpildījumā cīņas sākumā nesekoja, un ritēja jau sestā minūte, kad pirmo reizi pa īstam spēlē bija jāiesaistās Edgaram Masaļskim. Taču, tuvojoties pirmās trešdaļas vidum, omskieši arvien biežāk viesojās Dinamo aizsardzības zonā un pie pirmās izdevības meta pa vārtiem.

Labu brīdi rīdziniekiem izdevās savus vārtus nosargāt neskartus, taču 10.minūtē mājinieki izspēlēja ātru kombināciju, ko pabeidza Šiškanovs. Bet trīs minūtes vēlāk komandas biedru nosegto Masaļski pārsteidza metiens no zilās līnijas vārtu augšējā stūrī - 1:2.

Arī turpinājumā ievērojams teritoriāls pārsvars piederēja Omskas komandai. Taču perioda izskaņā vienā no retajiem pretuzbrukumiem ar negaidītu metienu izlīdzinājumu panāca Karsums.

Otrās trešdaļas sākumā lielisku iespēju vēlreiz izvirzīt vadībā Dinamo neizmantoja Ozoliņš. Noguldījis vārtsargu, viņš izturēja garu pauzi – diemžēl ripu aizmeta garām vārtiem.

Turpinājumā uz ledus ritēja visumā līdzīga cīņa, kurā vienlīdz daudz darba bija abu komandu vārtsargiem. Hokejisti lielāku uzmanību savu vārtu drošībai, un rezultāts līdz otrajam pārtraukumam nemainījās.

Vārtu gūšanas momentiem ne pārāk bāgata spēle turpinājās arī trešajā trešdaļā, tomēr perioda vidū mājiniekiem izdevās trešo reizi pārspēt Masaļski un vēlreiz izvirzīties vadībā.

Piecas minūtes vēlāk, kad dinamieši spēlēja skaitliskā vairākumā, laba iespēja panākt neizšķirtu bija Ankipānam, taču, atrodoties vienatnē pret vārtsargu, viņam metiens īsti nesanāca.

Toties tad par sevi agtādināja Marsels Hosa. Trīs minūtes līdz beigām Sprukts pretinieku zonā uzvarēja iemetienā, ripa nonāca pie slovāku leģionāra, un viņš meta netverami. Bet jau divas minūtes vēlāk pretuzbrukumā Hosa iemeta savus 34.vārtus sezonā – 4:3.

Punktu spēlei pielika Jānis Sprukts, trīs sekundes līdz beigām raidot ripu tukšos vārtos.

Līdz KHL pamatturnīra beigām rīdziniekiem atlicis aizvadīt vēl divas spēles – piektdien ar Astanas Baris un svētdien ar Ufas Salavat Julajev.

(papildināta 3.rindkopa un tabula)

xcxc

Šuplers uzteic Hosu un dinamiešu pašatdevi

Kontinentālā hokeja līga

Omskas Avangard – Rīgas Dinamo 3:5 (2:2, 0:0, 1:3)

Vārti
: 1:26 Dārziņš (Karija, M.Rēdlihs) – 0:1, 9:10 Šiškanovs (Averins, Svitovs) – 1:1, 12:17 Ņikitins – 2:1, 18;15 Karsums – 2:2, 47:47 Mališevs (Kuļašs, Popovs) – 3:2, 57:08 Hosa (Sprukts) – 3:3, 59:06 Hosa (Sprukts) – 3:4, 59:57 Sprukts (Sorokins, Karsums, tukšos vārtos) – 3:5

Soda min.: 4 – 6
Metieni: 33 – 25

Dinamo: Masaļskis, Ozoliņš – Sorokins, Ņiživijs - Iguldens - Cipulis, Sotnieks – Kr.Rēdlihs, Karsums - Sprukts - Ankipāns, Laviņš - J.Rēdlihs, Dārziņš - Karija – M.Rēdlihs, Cibuļskis, Hosa - Petrovickis - Cinks