Trešdiena, 2. oktobris
Skaidris, Ilma

Principiālā spēlē Liepājas metalurgs pārāks par Rīgu-2000

Otrā perioda ofensīva Latvijas čempioniem Liepājas metalurgam garantēja uzvaru Baltkrievijas atklātā čempionāta spēlē pār Rīgu-2000 (5:3). Uzvarētājiem divas ripas iemeta Edijs Brahmanis. Daugavpilī neveiksmju sēriju pārtrauca ASK/Ogre, apspēlējot Latgale ar 4:2. Baltkrievijas atklātajā čempionātā nav sapārotās spēles, taču tā saplānots, ka četras reizes pēc kārtas savā starpā spēlē Latvijas klubi.

Pirms sezonas visu pašmāju klubi uzsvēra savstarpējo spēļu nozīmi, taču pa lielo rēķinot tam nav nozīmes — Metalurgs iegūst trīs punktus pret Rīgu-2000 vai Bobruiskas Šiņņik. Latvijas izslēgšanas spēlēs martā vietu sadalījumu noteiks pēc Baltkrievijas kopējās tabulas, nevis Latvijas komandu savstarpējo spēļu rezultātiem, tāpēc kura no komandām būs augstāk, tai arī pienāksies izdevīgāka pozīcija Latvijas playoff. Izslēgšanas stadijā Baltkrievijas un Latvijas ceļi šķirsies. Lai kāda arī būtu izcīņas kārtība, vietējiem derbijiem ir pa visam cits smeķis un vērtība. Rīga-2000 ātri ieguva 2:0 pārsvaru, taču šīm divām ripām bija arī sava negatīva loma. Liepājnieki manāmi sapurinājās, turpretī rīdzinieki otrajā periodā atpalika visos spēles elementos. Īpaši bija jūtams pieredzējušo aizsargu Agra Saviela, Iļjas Demidova un Igora Bondareva atpalicība ne tikai ātrumā, bet arī lēmuma pieņemšanā. Metalurgs no uzvaras ceļa nenoveda pat vārtsarga Dmitrija Žabotinska rupja kļūda, piespēlējot Ciprusam, kad rezultāts kļuva 3:3. "Jau pēc puišu noskaņojuma es jutu, ka viss būs kārtībā. No otrā perioda mēs kontrolējām spēli," Metalurga treneris Vladimirs Golubovičs norādīja uz psiholoģiskā aspekta nozīmi uzvaras izcīnīšanā. Rīgas-2000 treneris Haralds Vasiļjevs atzina, ka šī jau nav pirmā reize, kad komanda izlaiž spēles grožus no rokām. Savs viedoklis bija arī Rīgas Dinamo trenerim Juliusam Šupleram. "Liepājā ir vairāk pieredzējušu spēlētāju — Feldmanis, Ozols un Brahmanis. Viņu spēle arī nosvēra uzvaras kausus Liepājas pusē." ASK/Ogre uz spēli Daugavpilī atgriezās ar pieredzējušo gvardi — Aleksandru Kerču, Andreju Ignatoviču. Aleksandrs Šiškovičs, kurš kopā ar triju vārtu autoru Renāru Undeli palīdzēja apspēlēt Latgali. ***Hokejs Baltkrievijas atklātais čempionātsRīga-2000 — Liepājas metalurgs 3:5 (2:0, 1:4, 0:1; Cipruss 2, Brancis; Brahmanis 2, Gorškovs, Pliskausks, Koreškovs)

Latgale – ASK/Ogre 2:4 (1:4, 1:0, 0:0; Undelis 2, Šiškovičs; Bajaruns, Vabiščevičs),

12.X: Latgale — Liepājas metalurgs, Rīga-2000 — SKA.